5.00 / 1 oy

Tek odayı ısıtmak için klima mı ufo mu almak daha mantıklı?

Tek odalı bir bahçe evi için ısıtma tercihi yapmaya çalışıyorum. Fiziksel alan çok müsait olmadığı için soba kullanmak istemiyorum. Bunun yerine elektrik tesisatı olduğu için ufo denilen infrared ısıtıcılardan ya da klima modellerinden birisini tercih edeceğim.

Bu tercihi yapmak için dikkate aldığım iki kriter elektrik tüketimleri ve ısıtma performansları olacak. Ufo, çok hızlı ısıtıyor ve termostatlı modellerde oda istenen sıcaklığa ulaştığında ısı vermeyi kesiyor. Ama önyargılı değilsem elektrik tüketimi çok fazla diye biliyorum. Klimalar ise daha yavaş ısıtıyor olmasına rağmen hem havayı kurutmuyor, hem de ufo cihazlarıyla kıyaslandığında daha az elektrik tüketimi yapıyorlar.

Sizce tek oda için (yaklaşık 40 metre kare) hangi ısıtma tercihini seçmeliyim?

tolgatolgar

29.09.2020 19:04

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

  • 26 Aralık 2021 03:37
    2

    klima için çok daha fazla bütçe ve yer ayırmanız gerekiyor ve filtre bakımı falan gibi dertleri de var ama yaz kış kullanabiliyorsunuz. ufo hızlıca ısınmak için çok kullanışlı bir teknoloji ve elektrik tüketimini de dert etmiyorsanız bence daha tercih edilebilir. odanın nemini düşürdüğü için nemlendirici bir cihaz ile birlikte kullanmanız tavsiye edilir

  • 30 Mayıs 2022 22:45
    0

    maliyet açısından aralarında çok fark var, ama klimanın hem soğutma hem de ısıtma özelliği olduğu için tam rakip de değiller. eğer sınırlı bir süre boyunca küçük bir alanı ısıtmak istiyorsanız elektrikli ısıtıcı daha mantıklı. ama gün boyu ısınma gibi çözümler için klina tercih etmek uzun vadede daha tasarruflu olabilir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tek odayı ısıtmak için klima mı ufo mu almak daha mantıklı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.