5.00 / 1 oy

Ufo tipi ısıtıcılar balkonda ve açık havada kullanılabilir mi?

Ortalama 200-1000 TL arasında farklı boyutlarda infrared ısıtıcılar (halk arasında ufo olarak ifade ettiğimiz ısıtıcılar) satılıyor internette. yatay ve dikey konumlandırılabilen versiyonları var, kimi duvar tipi olarak geçiyor, kimi de teleskobik ayaklı olarak yüksekliği ayarlanabilen bir şekilde yerde seyyar olarak kullanılabiliyor.

Bu ısıtıcıları kapalı mekanda baş ağrıttığı gerekçesiyle hiç kullanmadım ama açık havada oturma bölümü olan kafelerde de sık sık gazlı sistemlerle birlikte bu infrared ısıtıcıların kullanılcıklarını görüyorum. Açık havada otururken (balkon ya da bahçe gibi) 1-2 kişiyi ısıtabilecek kadar gücü olan bir infrared ısıtıcı almak geldi aklıma ama kafelerde kullanılan ısıtıcılar ile internette ufo olarak satılan cihazlar aynı mı değil mi emin olamadığım için sipariş vermekte tereddüt ediyorum. Dış mekanda havayu kurutmayacakları için baş ağrısı da yapmazlar diye düşünüyorum.

Infrared ısıtıcıların iç ya da dış mekan olanları arasında ne fark vardır ve bu fark nasıl anlaşılabilir? Mesela yağmura karşı bir koruma sağlar mı? Ya da iç mekanda oda belli bir sıcaklığa ulaştığında devreden çıkmasını sağlayan termostat sistemi dış mekan versiyonlarında olmayabilir mi? Kısaca ufo tipi ısıtıcılar dış mekan kullanımı için uygunsa hangi markanın hangi ürününü önerirsiniz?

SingleTrader

05.10.2020 00:56

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ufo tipi ısıtıcılar balkonda ve açık havada kullanılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.