5.00 / 1 oy

Bardaklardaki çay ve kahve izleri nasıl temizlenir?

İster istemez evdeki kupa bardakların içerisinde bir miktar çay ve kahvenin beklediği oluyor, akşamdan yararken en azından içindeki çayı ve kahveleri boşaltıp suya tutmayı ihmal etmemeye çalışıyorum ama evdeki bütün bardakların iç taraflarında artık bu bekleyen çay ve kahvelerin bırakmış olduğu kahverengi bir iz oluştu. süngerin sert kısmı ve bulaşık deterjanı ile ne kadar silmeye çalıştıysam da geçmiyor :( bu izleri temizleyebilmenin bir yolu var mı? 

aydost

11.07.2019 12:06

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 30 Ağustos 2019 22:58
    6

    Yeterince fiziksel kuvvet uygulayarak bulaşık süngeri ile (bardağın şekli önemli çünkü dar bardaklarda ve büyük ellerde mümkün olmuyor) bardağın dip kısmını bulaşık deterjanı ile silerek bu izleri bir dereceye kadar yok edebilirsiniz. Daha fazlası için ise bardağınızı geceden çamaşır suyuna bırakmalısınız. Ama çamaşır suyunu bardğın ağzına kadar koymanıza gerek yok, dibinde azıcık olsa yeter. Sonrasında da çamaşır suyunun kötü kokusundan kurtulmak için bardağınızı önce iyice tekrar yıkamanızı tavsiye ediyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bardaklardaki çay ve kahve izleri nasıl temizlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.