5.00 / 1 oy

Dünyada toplam kaç bitcoin var?

Bitcoin madenciliği ile bitcoin mine edilmeye yıllardır devam ediliyor ve bu yazının kaleme alındığı tarih itibariyle dünya üzerindeki Bitcoin'lerin %89.11'inin mine edilmesi tamamlanmıştı.

Bitcoin madenciliği ile bu mine edilme süreci sona erdiğinde dünya üzerinde toplam 21 milyon adet bitcoin olacak. Ancak henüz bitcoin madenciliği sona ermediği için çıkartılan ve bugün itibariyle piyasada dolaşımda olan bitcoin sayısı yaklaşık olarak 18.715.000'dir (neredeyse 19 milyon bitcoin) ve her gün 900 adet yeni bitcoin çıkartılmaya devam edilmektedir.

Bitcoin mine edilme algoritmasının zorlukları sürekli olarak arttığı için mine edilen bitcoin sayıları da zamanla düşecek, buna bağlı olarak son bitcoin mine edilme tarihi olarak da 2140 tarihi öngörülmektedir.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer başlıklar için;

bkz: Coin ile Token arasındaki fark nedir?

bkz: SBTC (Super Bitcoin) Nasıl Paraya Dönüştürülür?

bkz: Binance Coin Vault (BNB Vault) Nedir?

bkz: Bitcoin Hesabının Sahibi Bulunabilir mi?

bkz: binance'te Bulunan Coinleri trbinance'e Aktarmak

bkz: Binance'te coin'lere faiz almak

kaminendo

22.05.2021 11:52

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Mayıs 2022 21:02
    0

    luna çöküşünden sonra herkesin whitepaper okumadan önce proje ekipleri ve amaçları konusunda bilgi sahibi olması gerektiğini öğrenmesi lazım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dünyada toplam kaç bitcoin var?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.