5.00 / 1 oy

Ses yapmayan ve serinleten vantilatör tavsiyesi (2021)

Hayatımda muhtemelen yaşadığım en sıcak yaz günlerini yaşıyorum ve artık acilen bir serinleme aracına ihtiyacım var diyerek internetten fanlı bir ayaklı vantilatör siparişi verdim. Biraz da iyisi olsun diyerek Amazon'dan 160 TL'ye Sinbo Sf-6783 Ayaklı Vantilatör satın aldım. Ama alet resmen en yüksek hızda bile serinletmiyor ve en yavaş hızda bile traktör gibi ses çıkartıyor. Prime ile satın aldığım için hemen iade ettim.

Ben bu fiyatlarda satıla bir vantilatör için kalitelidir diye beklerken meğerse daha iyi vantilatörlerin fiyatları 400-500 TL seviyelerindeymiş, ama o vantilatörlerin de yorumlarına bakınca hep aynı şikayetler var. Çok gürültülü oldukları ve serinletmedikleri yazılmış hep.

Özellikle cafe'lerde açık havalarda bile çok güzel serinletme özelliği ola klimalar oluyor, ben gölge olan odayı bile serinletemiyorum. Evde kullanabileceğim ve kaliteli&sessiz bir vantilatör markası ve modeli bilen birileri varsa lütfen tavsiye olarak bir vantilatör yazabilirler mi?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Tepe Vantilatörü Tavsiyesi Lazım 2020

bkz: Dar mekan için vantilatör tavsiyesi (kule tipi vs fanlı vantilatör)

bkz: Tavan vantilatörü serinletir mi?

bkz: Klima yerine vantilatör alsam iş görür mü?

bkz: Ev tipi klima bakımı nasıl yapılır?

bkz: Arabalarda Klima Kullanımı Yakıt Tüketimini Artırır mı?

dietime

22.07.2021 08:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Kasım 2021 08:29
    0

    ilk satın aldığınızda ses yapmayan bir fan bulsanız bile ertesi sene gıcırtılar ve gürültüler başlamsı çok mümkün çünkü tümünün çalışma prensipleri aynı ve içinin malzeme kalitesinden bağımsız olarak sürtünme etkisi olmak zorunda.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ses yapmayan ve serinleten vantilatör tavsiyesi (2021)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.