5.00 / 1 oy

Dar mekan için vantilatör tavsiyesi (kule tipi vs fanlı vantilatör)

Ayaklı ve fanlı dönen vantilatörleri çok kullanmış birisi olarak serinletme güçleri konusunda işe yarar olduklarını iyi biliyorum ama ev gibi kapalı mekanlarda ve özellikle dar odalarda çalışıyorsanız iki kötü özelliği var. birincisi boyun tutulması garanti, ikincisi ise masa başı kağıt evrak vb çalışmalar yapıyorsanız her şeyin üzerine ağırlık koymak zorundasınız yoksa uçuşurlar o rüzgarın etkisiyle. Masa vantilatörlerinin de gücü çok az olduğu için varlığı yokluğu bir oluyor (özellikle usb üzerinden bağlanan masa vantilatörleri).

Tepe vantilatörleri konusunda hiç yenemediğim bir fobim olduğu için direk eliyorum, tepemde dönen bir metali tutan tek bir vidanın zamanla esnemeyeceğine ya da kopmayacağına emin olamadığım için mantıklı bir tedirginlik denebilir bu duruma, tam bir korku filmi senaryosu benim için.

Klimalar da küçük odalarda yine tehlikeli serinleme araçları çünkü boyun tutulması ve hasta etme konusunda fanlı vantilatörlerden bile daha etkililer. Klimanın efektif kullanılabilmesinin yolu, bir duvardan çarptıktan sonra serin havanın size ulaşacağı bir konumlama ile kurulum yapabilmekten geçiyor. Yani gece uyuduğunuz odada ya da gündelik çalıştığınız ofisinizde arkanızdaki klimanın mutlaka karşınızdaki duvara hava üflüyor olması ve karşı duvardan çarparak size gelen serinliğin sizi ferahlatması gerekiyor. Bunun için de yükseklik ekseninin oynamaması ve arkanızdan size katiyen vurmaması gerekiyor.

Kule tipi vantilatörlerin reklamlarını ise çok görüyorum ama kullanmak için kısmet olmadı. Yer kaplamama özelliği sayesinde diğer tür vantilatörlerden bir nebze daha mantıklı görünüyorlar şu an. Serinletme gücü ve sağlıklı kullanım açısından öneri ve tavsiyeleri olanlar varsa öğrenmek isterim.

comicrop

30.05.2020 16:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dar mekan için vantilatör tavsiyesi (kule tipi vs fanlı vantilatör)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.