5.00 / 1 oy

Joom'dan Alışveriş Yapanların Deneyimleri ve Şikayetler

Joom uygulamasından satın almak istediğim bazı ürünler var, banggood ve aliexpress'te de var bu ürünlerden bir kısmı ama joom konusunda son zamanlarda iyi yorumlar duyduğum için denemek adına ufak da olsa bir alışveriş yaparak bu uygulamayı denemek istiyorum. banggood ve aliexpress bildiğimi gibi çin menşeili e-ticaret platformları, muhtemelen joom da aynı şekilde ama tam olarak da emin değilim.

Ürünler yine yurt dışından geleceği için gümrük vergisi çıkacak muhtemelen. Banggood'un gümrük vergisi sigortası gibi bir hizmeti var ama internette gümrük vergisi ödedikten sonra banggood'dan para iadesi alamadığını söyleyen kişiler çok sayıda olduğu için muhtemelen denemeyi düşünmem. Gerçi problem bankalardan da kaynaklanıyor olabilir.

Joom'dan daha önce alışveriş yapmış olanların önerileri ve şikayetleri varsa alışverişi tamamlamadan önce okumak isterim, yoksa ilk deneyen muhtemelen burada ben olacağım.

joker_26

19.10.2020 14:38

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 15 Aralık 2020 12:58
  21

  Çok geç bir cevap olacak ama geçen sürede joom'dan iki kere alışveriş yaptım. iki alışverişte de her bir kalem ürün için fiyatından bağımsız olarak 17 TL vergi ödemesi çıktı. Her bir alışveriş yaklaşık 20 günde elime ulaştı ve tüm ürünler de sorunsuzdu. Açıkçası ben aliexpress'in eski zamanları kadar olmasa da benzer bir fiyat performans aldığımı düşünüyorum ve bir süre daha alışveriş yapmayı da sürdüreceğim.

 • 8 Şubat 2021 12:08
 • 17 Şubat 2022 01:07
  0

  2022 yılı içinde alışveriş yapan ve gümrük ücretleri konusunda bilgi verebilecek olan kimse var mı? bir de sipariş kaç günde teslim ediliyor?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Joom'dan Alışveriş Yapanların Deneyimleri ve Şikayetler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.