5.00 / 1 oy

Ev tipi klima bakımı nasıl yapılır?

2017 yılının ortalarında aldığımız klimayı takan servis her 6 ayda bir bakım ve temizliğinin yapılması gerektiğini söylemişti. Aynı yıl konut sigortası yaptırmıştık, sigortanın sunduğu avantajlardan biri de klima temizliğiydi. Dedim o zaman geldinler bir baksınlar klimaya temizlesinler. Adamlar geldi filtreyi çıkardı banyoda çeşme suyunun altına tuttu, sonra bi de abla kurulama bezi ver de kurulayalım dedi. Sonra 2 şöyle yalandan bezi gezdirdi ve gitti filtreyi yerine taktı.

Şimdi klima bakımı, temizliği dediğimiz şey tam olarak nedir? Gaz ölçümü, basınç kontrolü yapılması gerekmez mi? Filtrelere ilaçlı solüsyon sıkılması gerekmez mi? Dış ünitenin bakımı, kontrol edilmesi, kaçak var mı ya da çalışıyor mu diye, bari yalandan bakın da işinizin hakkını verin. Kullandığım klimayı kendim nasıl temizleyebilirim, servis çağırmadan. Antibakteriyel spreyler kullanabilir miyim temizlik için? Her markanın klima temizliği farklı değildir umarım sonra bir de temizleyeceğim diye elimde kalmasın. Varsa bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. 

 

filiz nahya

07.12.2020 03:38

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ev tipi klima bakımı nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.