5.00 / 1 oy

Şans nasıl artırılır?

Bir süredir şansın var olup olmadığı, varsa kalıcılığının ne şekilde işlediği ve kimlerin şanslı olmaya daha müsait adaylar oldukları konusunda kafa yormaktayım. Kafamı bu kadar yoran şey ise şansın varlığını çürütemiyor olmam. Örneğin bir simülasyonda bir bozuk paranın havaya yeterli sayıda atılması deneyinin sonucunda büyük sayılar kanunu gereği yazı ile tura gelen yüzeylerinin sayısı aynı olmalıdır. Ancak gerçek hayatta ucunda herhangi bir menfaat olan (şans oyunları gibi) durumlarda şans faktörünün bazı kişilere hep daha fazla yakın olduğunu gözlemliyorum. Bunun bir açıklaması olması gerektiğini düşündüğüm için de bu araştırma ve tartışma başlığını açıyorum.

Şansı tanımlayacak olursak olasılıklara bağlı durumlarda pozitif sonuçları daha fazla yakalayabilen kişilere kısaca şanslı diyoruz. Örneğin riske daha az maruz kalmak ya da şans oyunlarında daha fazla gelir sağlamak gibi durumlar şans için verebileceğimiz örnekler. Bir tarafta sürekli olarak şanslı olduğu bilinen kişiler yer alırken diğer taraftan da hep şanssızlığı ile bilinen insanların olduğunu hep gözlemlemişizdir. Örneğin bir gece şansın ya da şanssızlığın hep birinden yana olması gibi bir duruma çok sık rastlanır. Bu durumda aşağıdaki durumlardan en az birisinin şans hakkında doğru olduğu söylenebilir olmalıdır.

- Şans dönemseldir ve bu dönem dakika, saat ya da gün bazında olabilir

- Şans kişiseldir, insanların daha şanslı olabilme güçleri vardır

Metafizik konularla ilgili birisi değilim ve gözümün görmediği şeylere de ikna olmaya pek yatkın değilimdir. Ancak maji gibi unsurların gerçek olabileceği konusunda son zamanlarda fazlasıyla ikna edici tecrübeler yaşamaya başladım. Maji yapımı gibi konularda yazabilecek kadar bilgili değilim ve hatta öğrenmeye de meraklı değilim. Ama şans çağırmak diye bir şeyin olduğunu ve bunun kısmen kontrol edilebilir olduğunu düşünüyorum. Şans çağırmak derken çizgi filmlerdeki ayna kırmanın 7 yıl uğursuzluğu ya da sol omzumuza tuz dökmekten bahsetmiyorum. Kişisel tecrübelerime göre şansı çağırmanın en işe yarar yolu olumlu olmak. Sürekli olarak inanaral çok şanslıyım diyen kişilerin gerçekten daha şanslı olduklarını gördüm. Bunun tersi olarak olumsuz kişilerin de benim işim rast gitmez dediklerinde gerçekten işlerinin rast gitmediğini bizzat çok kereler gözlemledim. Yani şansı çağırmak için kontrol edilebilecek ilk unsur pozitif olmak. İyi enerjiyi çekmek ve kötü enerjiyi uzaklaştırmak. Enerji ise çoğunlukla kontrolünüz altında olsa da beslenmenize kadar enerjinizi etkileyen çok sayıda yan unsur da olabilir.

Bunun yanı sıra tılsımların ve ortamın enerjisinin de kişiler üzerine büyük bir etkisi olduğunu fark etmeye başladım. Aslında Çin'de binlerce yıl önce benzer öğretiler ve felsefeler zaten geliştirilmeye başlanmış. Feng Shui belki hepsosyetik mimarlardan dinlendiği için itici geliyor olabilir ama bazı ortamlara gittiğinizde kendinizi çok kötü hissetmeniz ve bazı ortamlarda ise ferahlayarak rahatlamanız, ortamsal enerjinin bir sonucu ve bu enerji de kişiden kişiye göre farklı etki ediyor.

Tüm bu konularda mümkün olduğu ölçüde yere basarak yapılacak araştırmaları ve felsefi görüşleri okumak isterim, mümkün oldukça yazmaya da çalışacağım ama diğer ilgili arkadaşlardan da yönlendirmelerini bekliyorum.

Editör editi: benzer yazılar için;

bkz: Evde büyü buldum ne yapmalıyım?

bkz: Gördüğüm en büyük aloe vera bitkisi

bkz: Hacamat öncesi ve sonrası perhiz nasıl yapılır? ne yenir ne yenmez?

bkz: Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?

bkz: Çakra nasıl açılır?

bkz: Evde duvara sarımsak asmanın anlamı nedir?

yolcu39

18.03.2021 09:01

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 23 Ağustos 2022 00:03
    1

    eğer fallout evreninde değilseniz şansınızı artırmanın tek mantıklı yolu fazla riskli seçimler yapmamaktır, ötesi bana çok mantıklı gelmiyor

  • 2 Temmuz 2022 08:35
    0

    metafizik konularda çok ilgili kişiler görüyorum, taş taşıyanlar sürekli bir şeyler çizenler falan ama bu kişilerden en azından kendi tanıdıklarımda herhangi bir iyileşme görmediğim için işin içine girmeyi kendi adıma mantıklı bulamıyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Şans nasıl artırılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.