5.00 / 1 oy

Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?

3 gün önce tavanın üstünden geçen kalorifer boruları patlamış ve biz durumu fark edip de müdahale edinceye kadar ve usta gelip de kalorifer borusunu tamir edinceye kadar birkaç saat boyunca damlalar halinde tavandan su aktı. Önce tek bir yerden damladığı için biz bir sorun yok gibi düşünmüştük ama sonra ertesi gün neredeyse tavanın tamamının ve kartonpiyerlerin sapsarı olduğunu gördük. Ama işin daha can sıkıcı kısmı rutubet kokusu oldu. Odanın sürekli camları açık ki rutubet kokusu çıksın ve odadaki eşyalara sinmesin diye.

Rutubet kokusu ile mücadele edeceğimiz bir süreç başlayacak gibi görünüyor ve bu süreci hem kendi adıme yaptıklarımla kayıt altına almak amacıyla, hem de yazarların tavsiyelerini alabilmek amacıyla bu konuyu açıyorum. Rutubet kokusunun sağlığa olan zararlarını da bildiğim için konunun hassasiyetinin farkındayım.

Şimdilik duvarın tam olarak kurumasını bekliyorum, haftaya boyacı çağırarak kapateks kullanarak bir kat izolasyon yapmasını ve üstüne de boya atmasını isteyeceğim. Ama boyadan sonra tekrar sararma olmasını istemediğim için iyice kurumasını bekliyorum. Ama bu süreçte de kokunun eşyalara da sinmemesi çok önemli.

Yazar arkadaşların tavsiyelerini de beklerim ve gelişme oldukça da burayı güncellerim.

Fatma72

23.02.2021 20:50

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.