5.00 / 1 oy

Balkondaki derz boşluklarını nasıl tamir edebilirim?

Balkondaki zemin fayansları arasındaki derzler artık birkaç yıllık oldukları için ve yedikleri yağmurların ve maruz kaldıkları güneş ışınlarının etkileri ile kırılmışlar ve uçmuşlar. Bazı fayanslar artık sağında solunda derz kalmadığı için üzerlerine basıldığında yerlerinden yerlerinden oynayacak kadar boşa çıkmış durumdalar. Bu durum hem fayanslar için kırılma riskini artıyor, hem de kışın yağmur ve kar sularının derz boşluklarından sızarak alt katın tavanından sızmasına yol açabilir gibi görünüyor.

Eve fayansçı ya da sucu çağırmak yerine bu kuruyan ve kırılan derzlerin oluşturdukları boşlukları kendim derz alarak doldurabilir miyim? Muhtemelen sadece boşlukları doldurmak yerine önce tüm derzleri kırarak ve temizleyerek sıfır durumuna getirmek ve sonra tüm aralara derzi komple uygulamak gerekir ki tüm derzler aynı formda olsunlar ve her ay derz doldurma işlemini tekrarlamak durumunda kalmayayım. Peki bu deforme olmuş derzleri nasıl çıkartabilirim ve temizleyebilirim? Derz uygulama işlemi ve gerekli aparatlar konusunda daha önce benzer uygulamalar yapmış olanlar varsa bilgi verebilirler mi? Mesela mala alsam ve malanın köşesi ile eski derzleri temizlesem nasıl olur? Ya da derz temizlemek için hesaplı bir derz temizleme makinesi falan var mıdır?

nahide1

16.10.2020 13:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Balkondaki derz boşluklarını nasıl tamir edebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.