5.00 / 1 oy

Evde büyü buldum ne yapmalıyım?

Hayatımın en ilginç olayıyla karşılaştım ve nasıl panik olduğumu ve korktuğumu gerçekten anlatamam. Dün evde dolap düzenlemesi yaparken saçlara sarılmış fotoğraflar buldum ve üzerinde de garip yağ gibi bir şey vardı ve gerçekten çok pis kokuyordu. Saç yumağı bulsam bir yerden uçmuş girmiş derdim ama çok muntazam bir şekilde saklanmak istenmiş ve özenle hazırlanmış olduğu çok belli olduğu için görür görmez zaten ne olduğunu anladım ve yaşadığım paniği görmeniz lazımdı. Önce ne yapmam gerektiğini bilemediğim için hemen giyinip birkaç saat evden çıktım ve bir kafede oturup sakinleşmeye çalıştım. Sonra biraz daha cesaretlenir gibi olunca eve geri döndüm ve evde ne kadar dolap vs varsa hepsini boşalttım ve benzer eşyalardan 6 tane daha buldum, dahası varsa da ben bulamadım ama aramaya devam ediyorum.

Eve pandemi döneminden beri pek misafir almadığım için sadece tek bir akrabam birkaç hafta önce yatılı olarak kalmaya gelmişti, akrabam olduğu için de rahat rahat onu evde bırakarak çıktığım zamanlar olmuştu. Pandemi süresince de dolapların içini çok kere temizlik ve düzenleme amacıyla boşalttığım için görmemiş olmama imkan yok, yani bu büyüleri kimin hazırladığını ve yerleştirdiğini tahmin ediyorum, ama henüz arayıp da sorma cesareti bulamadım. Açıkçası pek büyülere ve bu tür şeylere inanan birisi de olmadığım için ilk kez görünce çok irkildim ve bildiğim bir konu da olmadığı için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çöpe atsam da evden gitse yeter mi yoksa yakmak, gömmek ya da suya atmak gibi şeyler yapmaya gerek var mı? Evde büyü bulununca ne yapmak gerekir bilemediğim için mantıklı yazarlardan fikir almak istiyorum. Hocalara gidip de danışmak da istemiyorum çünkü her gün gördüğümüz haberler malum. Sizce ne yapmalıyım?

pelinnn

27.11.2020 21:21

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 3 Aralık 2020 19:25
  22

  Konunun devamı için ayrı bir soru açtım bkz: Büyü yapan kişiye dava açılabilir mi?

 • 28 Kasım 2020 02:58
  7

  korkutucuymuş çok geçmiş olsun. Bence o akrabanızı arayıp önce bunu onun yapıp yapmadığını açık açık sorun ve eğer öyle olduğunu söylerse de çözülmesi için ne yapılması gerektiği konusunda yardımını isteyin. oldum olası korktuğum ve çekindiğim konular olduğu için büyülerle uğraşmaktansa kmtü niyetli akrabalarla uğraşmayı tercih ederim. büyüyü kime yaptırdıysa sizi onun yanına götürsün ve o kişi de büyüyü geri alsın. sohbetlerde bile kara büyü, sabun büyüsü ya da çözülemez büyü gibi konular duyduğumda devamını dinlemeden orayı terk ettiğim için bana göre konular değil bunlar ama siz de benim gibi öğrenmeye pek istekli değilsiniz anladığım kadarıyla, tekrar geçmiş olsun.

 • 28 Kasım 2020 00:04
  4

  kendi başıma gelse ne yapardım bilemedim, duyunca da irkildim diyebilirim. bu konulara ilgili kişilerin verecekleri öğütler genellikle olası büyü senaryolarını sıralamakla başladığı için korku seviyenizi daha da artıracaktır. Bence bu konularda ücret almadan yardımcı olan kişilerden birilerini bulmalısınız. Geçen yıl bir arkadaşımın da başına benzer bir olay geldiği için bir hoca bulmuştu ve o hoca da arkadaşıma safran (birkaç eşya daha vardı ama detaylarını unuttum) satın alarak yanına gelmesini söylemişti. Sonra büyüyü bir şekilde etkisiz hale getirdiğini söylemiş ve arkadaşım da inanılmaz bir rahatlama yaşadığını anlatmıştı.

  Ben de bu konulara pek inanan birisi değilim ama duyunca insan gerçek olmasından çekinerek irkiliyor. her şeyi geçiyorum, çevrenizde size gerçekten böyle olaylardan güç alarak kötülük yapmaya çalılşan birilerinin olması ve bu kişinin akrabanız olması bile çok korkutucu. bence yasal olarak da hakkınızı aramalı ve bu kişiden eminseniz savcılığa suç duyurusunda bulunmalısınız. Hukukta büyü ile ilgili uygulamalar ve düzenlemeler olduğunu tahmin ediyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde büyü buldum ne yapmalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.