5.00 / 1 oy

Prizler için çocuk koruma ürünü tavsiyesi

Evdeki elektrikli prizlere çocukların parmaklarını ya da iletken bir cisim sokmayı denemeleri fikri beni çok korkutuyor, ya da meraktan sıvı bir şey dökme denemesi de olabilir ve tüm bu riskleri elemine etmek için internette satılan çocuk koruma priz kilidi ürünlerine bakıyorum ama hangisini almam gerektiği konusunda karar veremiyorum.

Fiyatları zaten üç aşağı beş yukarı hepsinin aynı, set olarak aldığınızda tanesi 3-4 TL'ye geliyor (tek almayın, kargo masrafından dolayı aynı parayı ödersiniz). Parasal bir fark da olmadığına göre bari işe yarar bir ürün alayım da aklımız kalmasın istiyorum.

Bu ürünler, prizlerin üzerind emaneten duran plastik parçalar mı? Çünkü öylelerse zaten priz deliklerini gizlemek dışında pek bir işlevleri yok gibi görünüyor, ama plastik uzuvları priz deliklerine giren ve bir yetişkin olmadan yerinden çıkmayarak olası kazaları gerçekten engelleme özelliği olan bir priz koruyucusu ise o zaman mantıklı olabilir.

Priz çocuk koruma ürünlerinden birisini kullanmış ve işlevselliğine ikna olmuş yazar arkadaşlardan bebek/çocuk priz koruma ürünü önerilerini bekliyorum.

 

Editör editi: sitede yer alan benzer bazı diğer başlıklar için;

bkz: Amazon Prime Video Çocuklar için Film Tavsiyeleri

bkz: Storytel'de çocuk masalları nasıl bulunur?

bkz: Çocuklar için kılçıksız balık tavsiyeleri

bkz: Çocuk için hesaplı oyun konsolu tavsiyesi

bkz: Pencerelere Emniyet Kilidi (Çocuk Kilidi) Nasıl Takılır?

bkz: Çocuklarda boy uzatmak için ne yapılabilir?

menekşe

02.05.2021 08:47

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 2 Mayıs 2021 10:00
  26

  iki farklı çeşit ürün kullanmış birisi olarak ikisini de önerebilirim. markalı ürünler olmadıkları için en ucuzunu sipariş verebilirsiniz.

  - plastik anahtarı olan ve ucunda priz deliklerine oturan iki çıktıntı olan ürünler tam istediğiniz model ürünler, anahtar ile siz korumayı çıkartabiliyorsunuz ve bunun haricinde yuvaya oturuyor

  - otomatik kapanır priz koruma ürünleri de var, tık diye yerine oturuyor ve çıkartırken bir fiş yardımıyla bastırıp çevirmeniz gerekiyor

 • 14 Eylül 2021 08:59
  4

  yeni evlerde prizleri biraz daha yüksek konumlandırıyorlar, böylece hem duvara sıfırlanamayan zigon gibi mobilyalar duvara sıfırlanabilmiş oluyor, hem de çocuklar için priz riski birkaç yıl otomatik olarak engellenmiş oluyor. bunun haricinde piyasadaki ürünler de kapak vazifesi gördükleri için ebeveynler tarafından tercih edilebilirler

 • 12 Ocak 2022 18:01
  1

  çocuklu evler için sadece dokunma ve parmak sokma anlamında değil, üzerine sıvı dökülmesi gibi durumlar için de önlem olan elzem uygulama

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Prizler için çocuk koruma ürünü tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.