5.00 / 1 oy

Çay demleme makinesi tavsiyesi (2019)

Semaber tipinde olanlarını bir süredir kullanıyordum ama iki problem oluyor, birincisi musluk kısımlarında önce damlatma (tam kapandıktan sonra fazladan damlayan bşrkaç damla şeklinde) başlıyor, ondan sonra da altına bez koymayı gerektirecek kadar sürekli damlamalar başlıyor. Batan tezgahlar ve bol bol el yakmalar da beraberinde gelmiş oluyor. İkinci problem ise metal olanların içlerinde paslanma değil ama benzer bir tabaka oluşuyor ve sürekli temizlemek gerekiyor.

İnternetten cam olan çay makinelerine baktım. İster su ısıtmak istediğimde sadece alt tarafını (cam bölme) kettle gibi kullanabileceğim, istersem de çay demlemek için hem alt hem de üst (bu da cam olmalı) kısımlarını kullanabileceğim bir çay demleme makinesi ()ev tipi) almak istiyorum. Bulabildiğim en yakın örnek, Arçelik K 3283 C Tiryaki Cam Gövdeli Çay Makinesi oldu ama fiyatı maşallah 650 TL olmuş bakmayalı. Daha hesaplı ve benzer kalitede bir ürün tavsiye edebilir misiniz?

ary

28.08.2019 08:10

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 11 Kasım 2021 00:57
    2

    çaydanlık kullanmanızı öneririm, elektrikli aletler her ne kada suyun ısınması sürecinde zaman kazandırsa da hiç birisi ocak üzerinde demlikte demlenmiş taze çayın tadını veremiyor. ayrıca temizlikleri zor ve bozulmak gibi riskleri de var. demlik ve çaydanlık bozulmaz da yıllarca lezzetli çay yapar size.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çay demleme makinesi tavsiyesi (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.