5.00 / 1 oy

Çocuk için hesaplı oyun konsolu tavsiyesi

5 yaşındaki yeğenime eli oyunlara alışsın ve refleksleri gelişsin diye hesaplı bir oyun konsolu almayı planlıyorum. Önce Sony Playstation Classic almayı düşünüyordum ama artık nostalji olmuş bir oyun konsoluna 900 TL vermek ve çocuğun aklı ermeye başladığında işlevini yitirecek bir konsol yerine acaba daha yeni bir playstation mu alsam, xbox mı alsam ya da gameboy tarzı bir oyun oynama cihazı alarak daha pahalı bir konsol için birkaç yıl beklesem mi bilemiyorum.

Olası tüm oyun cihazlarını ve fiyatlarını aşağıdaki şekilde internetten bularak listeledim. Tümü sıfır ürün fiyatı ama önemli olan burada hangi konsolu seçmem gerektiği.

Sony Playstation Classic - 900 TL

Playstation 3 - 1.400 TL

Sony Playstation 4 Slim 500 GB - 3.000 TL

Microsoft Xbox 360 E Slim 250Gb + Xbox 360 Kinect - 1.750 TL

Microsoft Xbox One S - 3.000 TL

Nintendo Switch Neon Yeni Model - 3.850

Eski sega konsolları artık piyasada yok sanırım. Atari tarzı konsollar da olabilir. Nintendo Wii de olabilir ama halen desteklendiğinden şüpheliyim. gameboy tarzı ürünler ise ortalama 100 TL civarında. sizce en mantıklı seçim hangisi olur?

Edit: 80 TL'ye SUP 400 isimli oyun konsolundan sipariş ettim. içinde 400 nostaljik oyun geliyormuş e televizyona bağlanarak kutusundan çıkan kablolu retro kol ile iki kişilik oyunlar da oynanabiliyormuş bakalım.

ankarali_makalele

11.12.2020 17:36

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çocuk için hesaplı oyun konsolu tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.