5.00 / 1 oy

Balkondaki çiçeklerin dibindeki karları temizlemek gerekir mi?

Hafiften tatlı tatlı kar atıştırmaya başladı buraya, balkondaki çeşitli çiçek ve ağacın da saksılarının dibinde biraz kar birikmiş oldu. Kışın bitkileri kökleri donmasın diye pek sulamamaya özen göstetiyorum, bu şekilde doğadan gelen yağmur ve kar gibi sıvıların da ağaçlara faydalı olacağını düşünüyorum ama çok fazka kar yağınca da bitkilerin üzerlerindeki karı temizliyorum çünkü neredeyse dalları kıracak kadar çok kar birikebiliyor. Sizce bitkilerin dibinde toprağın üzerinde biriken karları almamakla doğru mu yapıyorum? Yani bitkiler bu kardan su olarak beslenebilirler mi yoksa olası bir kök donmasına zemin mi hazırlamış oluyorum?

melikepınar

10.02.2020 12:45

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 22 Haziran 2022 03:22
    0

    bitkiler kışın uykuya geçtikleri için içlerindeki suyu dışarı atıyorlar ve böylece donmayı engellemiş oluyorlar. doğadaki bitkilerin diplerinin de kar yağdığında kar olduğu ve kimsenin bu karları temizlemediği düşünülürse bence bir riski olmamalı

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Balkondaki çiçeklerin dibindeki karları temizlemek gerekir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.