5.00 / 1 oy

Marketlerde Satılan En Kaliteli Yoğurt Hangisi?

Pandemi yokken de alışverişlerimizi evimizin en yakınındaki süper marketten (carrefour, migros, a101, şok, bim gibi) yapan insanlardık, neredeyse bir yıldır da eve kapanınca hepten eve sipariş getiren uygulamaların sattıkları ürün çeşitliliğine sıkışıp kaldık. Arada internetten n11, gittigidiyor gibi sitelerden doğal ya da organik olduğunı iddia eden ürünleri de sipariş ediyorum denemek için ama kargoda o kadar kötü bir hale geliyor ki hiç yiyemeden çöpe attığımı çok biliyorum, araçlara fırlatılarak yerleştirilen kargo poşetlerinden bahsediyoruz sonuçta ve ya yırtılıyorlar ya da içleri dışlarına çıkmış oluyor.

Sitede bu ve benzeri çok başlık olduğu için yoğurt konusunda da marketlerde satılan ve hep görmeye alıştığımız birkaç markanın hangi ürününü almanın sağlık olarak daha mantıklı olduğunu danışmak ve tartışmak için bu soru başlığını açıyorum. Alt tarafa kendi satın alma tercih sıralamamı da yazacağım ama bu gibi yazılara katılım ne kadar çok olursa, başlıkların verimlilikleri ve bilgilerin doğruluğu da o kadar pozitif yönde olur. Sitede daha önce açılan benzer başlıkları da araştırarak bulabildiklerimi şu şekilde sıraladım:

bkz: Marketlerde satılan en kaliteli sucuk hangisi?

bkz: Marketlerde satılan en kaliteli ayran markası hangisi?

bkz: Marketlerde Satılan En Kaliteli Tereyağı Hangisi?

bkz: Marketlerde Satılan En Kaliteli Sosis Hangisi?

bkz: Marketlerde Satılan En Kaliteli Pastırma Hangisi?

bkz: En kaliteli ve lezzetli sallama poşet çay hangisi?

Süzme yoğurt konusunda ilk tercihim Eker süzme yoğurt oluyor. Eğer A101'den alışveriş yapıyorsam Birşah marka süzme yoğurt alıyorum. Üçücü tercihim ise İçim süzme yoğurt.

Kaymaksız yoğurt yerine kaymağı da sevdiğim için kaymaklı yoğurt satın almayı tercih ediyorum, öyle olunda seçenekler de oldukça azalmış oluyor. Marketten kaymanlı yoğurt alırken de ilk tercihim Eker kaymaklı yoğurt. Bulamazsam da Tikveşli bakınıyorum. O da yoksa Sütaş ya da İçim marka kaymaklı yoğurt alıyorum.

Yazdığım ya da yazmadığım marka yoğurtlar konusunda tercih sıralamanız nedir, bilgi vermek isteyen yazar arkadaşlardan cevaplarını beklerim.

dirik

06.12.2020 11:00

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Marketlerde Satılan En Kaliteli Yoğurt Hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.