5.00 / 1 oy

Marketlerde Satılan En Kaliteli Sosis Hangisi?

Daha önce paylaşılmış üç soru gördüm ve bunlardan feyz alarak son zamanlarda kafamı kurcalayan bir soruyu da kendi değerlendirmelerimle buradan paylaşmak istedim. Öncelikle esinlendiğim sorular: Marketlerde satılan en kaliteli sucuk hangisi?Marketlerde Satılan En Kaliteli Tereyağı Hangisi? ve Marketlerde satılan en kaliteli ayran markası hangisi?.

Sosis ne kadar sağlıklıdır ya da halen ne kadar doğal olarak hazırlanabilen ürünler hepimiz tarafından erişilebilir durumdadır konularına hiç girmiyorum, keşke benim de evimde kendi sosisimi yapacak zamanım, ekipmanım ve bilgim olsa ama her şeyi yapamayacağım için bir çok şeyi hazır olarak tüketmek durumundayım. Benim dururmumda olan milyonlarca insan da et, sebze, meyve, şarküteri vb. birçok ihtiyacını benim gibi marketlerden karşılamak durumunda. Bu yüzden bizim orada bir kasap var ya da dayımın köyünde hazırlanan sosis gibi cevapları bu sorunun cevapları olarak saymayacağım. Bu soru, benim gibi bir vatandaşın migros, a101, bim, carrefour, şok gibi bir süpermarkete gittiğinde bulabileceği hazır sosis ürünleri ile sınırlı. Yani evin en yakınındaki markete gittim, sosis satın almak istiyorum ve karşımda atıyorum 10 tane markanın üretmiş olduğu sosisler var, hangisini tercih etmeliyim ya da en kaliteli sosis markası hangisidir diyebiliriz buna.

Kendi değerlendirmelerime göre markette eğer tüm sosis markaları var ise tercih sıramı aşağıdaki gibi belirledim. Ama mesela ilk 3 sıradaki markalar yoksa 4. olanı alıyorum (acelem varsa). Benzer bir sıralama listesi yapmak isteyenlerden de soruya cevap eklemelerini beklerim.

Not: piliç sosis ve hindi sosis tüketmiyorum. Listede görebileceğiniz gibi birisi hariç tümü dana sosislerdir. banvit'in sosisi piliç sosis olmasına rağmen bence çok lezzetli.

1- Banvit tütsülenmiş jumbo sosis

2- Apikoğlu Frankfurter Sosis

3- Polonez Dana Frankfurter Sosis

4- İkbal Füme Dana Sosis

5- Polonez Dana Bratwurst Sosis

dirik

20.10.2020 10:56

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Marketlerde Satılan En Kaliteli Sosis Hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.