5.00 / 1 oy

Marketlerde satılan en kaliteli sucuk hangisi?

Şimdi en iyi sucuk hangisi desem herkes kendi kasabının sucuğunu övmeye başlayacak. Ben de herkese hitap edebilmesi ve marketten sucuk alanlar için bilgilendirici olması amacıyla market ve süpermarketlerde satılan en kaliteli sucuk hangisi onu sormak istedim. Araştırmamın konusu fiyat performans ürünü sucuğu bulmak değil, lezzet ve kalite olarak en iyi sucuğu bulmaktır. Kendi tespitlerimden yola çıkarak marketlere gittiğimde gördüğüm sucuklar ve ortalama fiyatları şu şekilde (fiyatlar kg başına fiyattır ve an itibariyle Carrefoursa'nın ve Migros'un internet sitelerinden alınmıştır). Hindi sucukları hiç dahil etmedim, marka olarak da belli başlı bildiğim markaları aldım.

 

- Apikoğlu Fermente Parmak Sucuk (100 TL)

- Apikoğlu Fermente Kangal Sucuk (100 TL)

- Apikoğlu Klasik Kangal Fermente Antrikot Sucuk (100 TL)

 

- Torku Fermente Sucuk Vakum (89 TL)

 

- Polonez Kangal Sucuk (70 TL) 

- Polonez Isıl İşlem Görmüş Sucuk (130 TL)

- Polonez Dana Acılı Fermente Kangal Sucuk (82 TL)

 

- Namet Dana Kangal Sucuk (100 TL)

- Namet Kangal Sucuk (108 TL)

 

- Maret Kangal Sucuk (108 TL)

- Maret Vakumlu Altın Sucuk (120 TL)

 

- Şahin Kangal Sucuk (105 TL)

- Şahin Parmak Sucuk (96 TL)

 

- Cumhuriyet Parmak Sucuk (100 TL)

- Cumhuriyet Kangal Sucuk Fermente (100 TL)

 

Ben kendi oyumu Cumhuriyet sucuklarından yana kullanıyorum. Lezzet olarak diğer markalardan bir tık daha önde olduğunu düşünüyorum. Etlerinin kalitesi de baharat oranları da market sucukları arasında en kararında olanı. Diğer yazarlardan da kendi görüşlerini girmelerini beklerim.

kapiş

28.10.2019 19:41

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Kasım 2019 18:08
    2

    Pazar günü Namet %100 dana eti olan sucuktan yedim, ev halkı olarak hem etin lezzetini, hem de baharatın doygunluğunu beğendik. Et biraz çemenli gibi, bu da lezzetini artırmış. Gerçi sucuğun baharatı, etin vasatlığını artırmak için kullanılır derler ama bu durum bu sucuk için geçerli değil gibi. Kasap sucuğu varsa tercih ederim ama market sucukları arasında şimdilik favorim bu ürün oldu.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Marketlerde satılan en kaliteli sucuk hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.