5.00 / 1 oy

Kökünü ektiğim havuçlar neden çıkmıyor?

Youtube'da onlarca video çekmişler, insanlar yedikleri havuçların diplerini atmayarak suya ya da toprağa ekiyorlar ve havuçlar da toprağın altında tekrar kökleniyorlar ve büyüyorlar. Ben de birebir aynı şeyi denememe rağmen ektiğim havuçlar her seferinde köklenmeden çürüyorlar. Köklerini çok mu kısa ekiyorum ya da atladığım başka bir nokta mı var çözemedim gitti. Yediği havucun dibini ekerek havuç büyütebilen varsa sırrını açıklayabilir mi? :)

alagirl

08.05.2020 18:12

Bu soru 5 kez yanıtlandı.

 • 13 Haziran 2020 12:21
  14

  Fazla dipten kesiyor olabilirsiniz, geçen hafta keserek suya koyduğum havuç üstten yeşerdi mesela, fotoğrafını ekliyorum. Bu ara toprağa ekmem gerek benim de bu havucu.

  havuç ekmek

 • 4 Kasım 2021 02:00
  0

  aynı denemeyi yapmış birisi olarak suda yeşillendirmeyi başardım ama toprağa aktardıktan sonra kurumalarını engellemenin bir yolunu bulamadım. bir de balkona koyarsanız saksağan türü kuşlar gagalarıyla havuçları didiklerken topraktan çıkmalarına neden oluyorlar.

 • 18 Şubat 2022 01:14
  0

  çıkmaya çıkıyor, ucundan hafif bir yeşillenme oluyor ama sonra çürüyor. topraktan mı havadan mı nedir daha ben de çözemedim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kökünü ektiğim havuçlar neden çıkmıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.