5.00 / 1 oy

Ciğer pişirmeden önce neden yıkanmaz?

Malum artık pazartesi sendromu diye bir şey kalmadı evden çalışanlar için. Ama cuma akşamı ile de çarşamba akşamı arasında da bir fark kalmadığı için gelmesi özlemle beklenen günler de diğer günler gibi oldu. Madem öyle ben de güzel bir yemek yapmak için neden hafta sonunu bekleyeyim ki dedim ve canım da çektiği için evde ciğer yapmaya karar verdim, hatta yağmur yağmazsa mangalda yapmayı düşünüyorum. İnternetten ciğer şiş tariflerine batım ve hepsinde bahsedilen ve ilk kez duyduğum bir bilgiyi buradan teyit etmek istedim, ciğer gerçekten yıkanmaz mı? Kuzu ciğeri alacağım kasaptan ve ciğer de yürek de bilenler bilir kanlı olurlar. Böyle kanlı kanlı şişe takıp direk pişireceğiz mi yani? Öyleyse bile lezzeti gider argümanı dışında birileri ciğerin neden yıkanmadığını açıklayabilirler mi?

kaantuna

30.03.2020 11:09

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 5 Aralık 2021 00:25
    1

    niyesini bilmiyorum ama bugün bir ciğer ustasına da sorarak bu bilginin doğruluğunu teyit ettim. neden diye sorunca çok da tutarlı bilgiler vermediği için referans almamanız için buraya yazmıyorum ama en azından yıkanan ciğer (dalak ve böbrek gibi diğer sakatatlar da aynı şekilde) lezzetinden kaybettiğini bilmek bence yeterli sebep.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ciğer pişirmeden önce neden yıkanmaz?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.