5.00 / 1 oy

Karbonat Nedir?

Karbonat, yemeklerden cilt bakımına, temizlikten koku gidermeye kadar inanılmaz geniş bir skalada kullanılan ve inanılmaz faydalı bir şey, şey de karbonat tam olarak nedir? Karbonat aslında bir kimysal bileşimdir ve karbonik asitin bir tuzu olarak nitelendirilir. Kimyasal olarak içeriğinde asitler ve bazlar mevcuttur, kararında kullanıldığında ise ev kullanımında faydaları büyüktür.

Karbonatın hammaddesi nedir?

Karbonat, sodyum ve karbonun kimyasal reaksiyona girmesi ile elde edilen bir bileşimdir. Dolayısıyla temizlikten beslenmeye kadar birçok alanda kullanılabilmesi mümkündür. Örneğin çıkmayan lekelerde ya da kokularda karbonatın gücünden faydalanabilirsiniz, tatlılarınızda kabartma tozu olarak kullanabilirsiniz, ya da bitkileriniz için ev yapımı ilaçlar hazırlarken karbonatın dezenfektan özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Not: Karbonat ile kabartma tozu aynı şey değildir, kabartma tozunun içerisinde karbonata ek olarak asit de bulunmaktadır ki kabarma işlemi de bu sayede gerçekleşmektedir.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Oksijenli Su (Hidrojen Peroksit) Nedir?

bkz: 1.5+1 ev nedir? 1+1 ile 1.5+1 ev arasında ne fark var?

bkz: izopropil alkol nedir ve nerelerde kullanılır?

bkz: Yazlık yağ nedir ve nasıl kullanılır?

bkz: insektisit böcek ilacı nedir?

bkz: FOMO Nedir? FOMO Açılımı ve FOMO'nun Anlamı Nedir?

sco

08.06.2021 09:26

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Karbonat Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.