5.00 / 1 oy

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Masraflarını Karşılıyor Mu?

İnternette bu konuda çeşitli haberler ve ciddi bir bilgi kirliliği olduğu için bilen birisi varsa diye buradan sormak istedim. Özel bir hastanede doğum operasyonunun masraflarını karşılamak için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyoruz ama kimisi sadece anneye sigorta yaptrmak yetmez; babaya da sigorta yaptırmalısınız diyor. Hatta kimileri bebeği de sigortalatmalısınız diyor. Bir de tamamlayıcı sağlık sigortasının sadece anlaşmalı olduğu özel hastanelere gidebilme kısıtı varmış, yani doğumun olmasını istediğimiz hastanenin hangi sigorta şirketleri ile anlaşması olduğunu kontol ettikten sonra seçmek gerekiyor bu halde. Sonuç olarak sigorta primlerinin miktarı doğum için gerekli tutarı aşıyorsa hiç bulaşmamak daha mı mantıklı acaba bu işe? Ayrıca bugün sigorta yaptırıp da yarın hop diye doğum yapınca da sigorta şirketi masrafları karşılamıyormuş, hatta bu durum bir çok hastalık için de geçerliymiş. Sistemde belirli bir süre (sigırta şirketine göre değişiyor) kalınmasının ardından masraflı tedavileri ve doğum gibi operasyonları tamamlayıcı sağlık sigortasından talep etmek mümkünmüş.

Doğum öncesi düzenli hekim kontrolleri de doğum sürecinin masraf açısından önemli bir kısmı ama tamamlayıcı sağlık sigortalarının doğum öncesi muayenelerin masraflarını karşılayıp karşılamadıklarını net bir şekilde öğrenemedim. Aramızda sigorta konusunda lbilgi sahibi birileri varsa bilgi verebilirse çok kişi faydalanmış olur.

bulent ezgu

13.08.2020 17:37

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Aralık 2020 09:33
    7

    Her sigorta şirketi doğum masraflarını karşılamıyor fakat çoğu sigorta şirketi bir yıl doğum kapsamlı tamamlayıcı sağlık sigortası satın almanız durumunda bir sonraki yıl hamile kalmanız şartıyla (tabii ki 2. yıl da yine doğumu da kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası edinmeniz gerekiyor) doğum masraflarını da kapsıyor. Buradaki zorluklar hamile kalacağınız zamanı 1 yıldan daha önce planlamış olmanız gerekmeniz ve nereden baksanız 2 yıl daha yüksek tutardan sigorta ücreti ödemeniz gerekmesi. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Masraflarını Karşılıyor Mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.