5.00 / 1 oy

Yazlık yağ nedir ve nasıl kullanılır?

insektisit, önceki yazımda paylaştığım gibi hem zararlılara hem de yararlılara zehirli olan bir böcek ilacı. Yazlık yağ ise, sadece zararlılar için öldürücü olan ve bitkilerdeki ve bahçelerdeki yararlılar için zararsız olan bir ilaç. Ben yazlık yağ konusunu öğrenebilmek için çok geç kaldım, ancak eğer baharın başında varlığını öğrenebilmiş olsaydım belki unlu bit mücadelemde kimyasal zirai ilaç kullanmama da gerek kalmayacaktı. Yani yazlık yağ, unlu bit zararlılarından kurtulmak için de çok etkili bir çözüm.

Bitkilerinizi kimyasal ilaçlar kullanarak ilaçladığınızda zararlılarla birlikte yararlı böcekleri de bitkilerinizin üzerinden tamamen öldürdüğünüz için evde kendi ilaçlarımızı yapabilmek için bu gibi mücadele yöntemleri konusunda bilgili olmak gerekiyor. Böylece faydalı böceklerin ölmemesini ve bitkileriniz üzerinde yaşamaya devam edebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Yazlık yağ satın almak için tarım ilacı satan yerlerle görüşebilir ve mantar, kabuklu bit, psillid, unlu bit, koşnil gibi zararlılardan kurtulmak için ürünlerinin ne derece etkili olduğu konusunda bilgi talep edebilirsiniz. Tarımsal uygulamalarda zaten kullanımı yaygın bir ürün olduğu için hem kullanmanızın bir sakıncası olmayacaktır, hem de bitkileriniz üzerindeki yararlıları öldürmemiş olacaktır.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Bahçedeki uğur böceklerini çoğaltmak için ne yapılabilir?

bkz: insektisit böcek ilacı nedir?

bkz: Bitkilerde unlu bitlerden kurtulmak için ilaç tavsiyesi

bkz: Saksı toprağı neden küflenir ve çözümü nedir?

bkz: Saksı çiçeklerinin sinek yapmasını engellemek

bkz: Saksı bitkileri için bitki ilacı önerileri

nevall

31.05.2021 20:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yazlık yağ nedir ve nasıl kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.