5.00 / 1 oy

Wall of Death (Ölüm Duvarı) Nedir?

Metal konserlerine pandemi nedeniyle hasret kaldık, ama bu arada da metal grupları zamanlarını stüdyoda geçirerek güzel güzel albümler hazırlamaya başladılar. Yakın zamanda haberini verdiğim bazı albümler;

bkz: Therion'un Yeni Albümü Leviathan Ne Zaman Çıkacak?

bkz: Accept'in Yeni Albümü Too Mean To Die Ne Zaman Çıkacak?

bkz: Pentagram'ın yeni albümü ne zaman çıkacak?

Heavy metal türleri arasında bildiğiniz gibi trash metal ve death metal gibi daha sert ve hızlı olan bazı metal müzik türleri mevcut. Bu türlerin dinleyicileri de genellikle biraz daha sert ve asi karakterler olduklarını göstermek için konserlerde çeşitli çılgın aktiviteler icra etmişlerdir ve bu uygulamalardan en yıkıcı olanlardan birisi de wall of death aktivitesidir. Mosh Pit (Ölüm Duvarı) Nedir? uygulaması aslında zaten hem görsel olarak fazlasıyla kaotik, hem de uygulama olarak bir o kadar çılgınca olsa da bu yarı güvenli çılgınlığı tamamen tekinsiz bir çılgınlığa dönüştürmek isteyen seyirciler gaza gelip konserlerde wall of death (ölüm duvarı) yapabilirler. Bazı konserlerde de gruplar bazı parçaları öncesinde adrenalin miktarını daha da artırmak için seyircileri wall of death yapmaya davet edebilmektedirler, youtube'dan bolca örneğini görebilirsiniz. Peki nedir bu wall of death?

Wall of death'te de seyirciler yine meydanda büyükçe bir boşluk açarlar ve genellikle grup vokalinin dalın demesiyle birlikte tüm güçleriyle karşı tarafa meydan savaşındaymış gibi koşarak dalarlar. Mosh pit nispeten zararsız bir konser aktivitesi iken wall of death'ten sıyrıksız çıkmak maalesef pek mümkün değildir.

Metal müzik severler için şu başlıklar da ilgi çekici olabilir;

bkz: Ritchie Blackmore Baal'ı Ne Zaman ve Nasıl Çağırdı?

bkz: And Justice for All Albümünde Bas Gitar Var Mı?

bkz: Mükemmel Metal Cover Projesi: Brides of Lucifer

kuandık

18.01.2021 05:45

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • sco
    22 Aralık 2021 22:28
    0

    bu saatten sonra olsa olsa wall of covid olabilir o kadar insandan oluşan bir duvar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wall of Death (Ölüm Duvarı) Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.