5.00 / 1 oy

Kan sulandırıcı kullanırken dişçiye gidilebilir mi?

Bir yakınım koronavirüsü atlattı, doktorlar da koronavirüs sonrası pıhtı atmasını önlemek için 6 ay kadar kan sulandırıcı kullanmasını tavsiye ettiği için bu süreçte kan sulandırıcı (ecopirin) alıyor. ama kan sulandırıcı ilaç kullananlar bilirler, kan sulandırıcı alırken en ufak bir yerinizi kestiğinizde bile kan durmak bilmez. parmağınızı kesseniz o kan duruncaya kadar akla karayı seçersiniz. bir de diş hekiminde yapılan diş operasyonlarının ne kadar kanlı olduklarını düşününce iç daha da korkutucu duruma geliyor.

Öncelikle kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız bir dişçiye gidip herhangi bir operasyona girmemeniz gerektiğini ben söyleyebilirim. Zaten diş hekimleri de herhangi bir işleme başlamadan önce almakta olduğunuz bir ilaç var mı diye sorarlar, bu sorunun amacını bugüne kadar anlamazdım ama böylece artık anlayabiliyorum. Ama diş operasyonuna girmeden kaç gün önce kan sulandırıcı ilaç almayı kesmek gerekir derseniz burada mutlaka hekiminize danışmanız gerekir.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Çocuklarda diş sıkmak ve diş gıcırdatmak dişlere zarar verir mi?

bkz: Diş arkasında kırılma durumunda ne yapılabilir?

bkz: Diş ağrısı baş ağrısı yapar mı?

bkz: Diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir?

bkz: Sakız çiğneyince diş kanaması normal mi?

bkz: Çikolata yedikten sonra diş neden ağrır?

yelkenci2

18.03.2021 22:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kan sulandırıcı kullanırken dişçiye gidilebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.