5.00 / 1 oy

Yamulan çatallar nasıl düzeltilir?

Evdeki 1 yıllık çatal bıçak setindeki çatallar teker teker yamulmaya başladı, satın aldığım set de pahalı bir markanın kaliteli bir ürünü ve evde çatalların uçlarını bükmeye meraklı bir çocuk vs de yok ama neredeyse tüm çatallarda minik eğilmeler başladı ve yemek yerken bu asimetri artık rahatsız etmeye başladı. Yamulmalar aşırı seviyelerde değil ama milimetrik yamulmalardan bahsediyorum. Muhtemelen böyle bir durumla ilk karşılaşan kişi de ben değilimdir, bu yüzden bulunmuş ve yaygın olarak kullanılan bir ev tipi çözüm de vardır diye düşünerek soru başlığı açmak istedim, kerpeten gibi zarar verici aletler kullanmadan evdeki yamulan çatalları düzeltmenin en doğru yolu nedir?

cakmakderya

19.05.2020 08:14

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • ary
    11 Şubat 2022 11:17
    1

    elle fazlaca düzeltme işlemi yapmaya çalıştığınızda ya daha fazla yamultuyorsunuz ya da sinirden o dişi kırıp atıyorsunuz (ki bu şekilde olan bir çatalı sakın kullanmayın, kopan parçanın çıktığı yer ciddi yaralara sebep olabilir). en iyisi bence bu çatalları çatal cennetine uğurlamak ya da evde alternatif faydalar sağlayacak şekilde yeniden konumlandırmak

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yamulan çatallar nasıl düzeltilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.