5.00 / 1 oy

Kamera lensi autofocus sesi çok gürültülü

Youtube videoları çekmek için bir adet nikon kamera aldım, üzerinde nikon'un 18-105 orijinal lensi var. Manuel focus'ta kullandığında iyi ışık altında güzel çekim yapıyor ama düşük ışıkta iso'yu yükseltmek ve daha noise'li bir çekim ortaya çıkıyor. Işık bir şekilde doğal olmayan ışıklandırma yöntemleri ile çözülür ama kameranın lensinin autofocus işlemi inanılmaz gürültülü ve yavaş çalışıyorç Fotoğraf çekmek için ne kadar güzel ve işlevsel ise video çekmek için de o kadar kullanışsız. Eğer yaka mikrofonu kullanmazsam kamera odaklanma sesleri konuşmaları engelleyebilecek şiddette gürültülü bir şekilde rahatsızlık veriyor.

Bu lensi sessizleştirmenin bir yolu olduğunu sanmıyorum ama yine de sormak istiyorum, şimdilik manuel odaklanma yaparak autofucus özelliğini devre dışı bırakarak bu sorunu çözüyorum ama youtube videoları çekerken kullanılabilecek, cropped nikon dslr kameralarda uyumlu, hızlı ve sessiz autofocus yapan bir lens tavsyesi olan varsa da satın alabilirim.

patriotic27

02.10.2020 16:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kamera lensi autofocus sesi çok gürültülü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.