5.00 / 1 oy

Cep telefonu ile çekilen fotoğraflar Shutterstock'tan satılabilir mi?

Karantina günlerini hem bir şeyler öğrenerek, hem de öğrendiklerimi maddi olarak fayda sağlayacak çalışmalarla değerlendirmek istiyorum. Bu sürecin birkaç gün mü yoksa birkaç ay mı süreceği de belirsiz olduğu için tembelliğin ve üşengeçliğin kimseye faydası olmadığını düşünüyorum ve herkese uzun zamandır zaman ayırmak istediği hobileri öğrenme konusunda cesaretlendirmek istiyorum.

Shutterstock, bilmeyenler için kaliteli fotoğrafların ve videoların satıldığı bir online mecra. Profesyonel ya da amatör fotoğrafçılar, çektikleri görselleri buradan paylaşıyorlar ve ajanslar ya da firmalar da ihtiyaçlarına göre bu materyalleri ücretini ödeyerek satın alıyorlar. Bu sayede hem ihtiyaç duydukları fotoğrafları sıfırdan çektirmek maliyeti ortadan kalkıyor, hem de insanlar bir kere çektikleri bir fotoğraf ya da video ile yıllarca ufak tefek de olsa gelirler elde edebiliyorlar.

Bildiğim kadarıyla Shutterstock, fotoğraf kabul etme konusunda titiz bir stok görsel sitesi. Fotoğrafların kalitesi ve netliği gibi konularda titiz çalışıyorlar ve her fotoğrafı da kabul etmiyorlar. Fotoğraf kalitesi deyince de hemen çözünürlük ve piksel olarak kaliteli fotoğraflar olması gerekliliğini anlıyoruz. Peki yıllardır sadece DSLR kameralar ile çekilmiş fotoğrafları kabul eden Shutterstock, kamera özellikleri artık çok gelişmiş olan cep telefonu fotoğraflarını kabul etmeye başladı mı? Sonuçta raw fotoğraflar göndermiyoruz ve yüksek çözünürlükte (4K video bile çekilebiliyor cep telefonları ile) görsellerden bahsediyoruz. Bu konuda bilgisi olan varsa cevap verebilirse çok kişiye faydası olacağını düşünüyorum.

oguzhan özcan

04.04.2020 16:11

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Cep telefonu ile çekilen fotoğraflar Shutterstock'tan satılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.