5.00 / 1 oy

İstifa edip kendi işini kurmak mantıklı mı?

Bütün başarı hikayeleri, geçmişinde bir başarısızlık ve inanmışlık hikayesi içeriyor. Ama etrafınızdaki gerçek hikayelerden de kendinize ders çıkartmak ve gerçeklikten de kopmamak gerek. İşinde parasal ya da ilişkisel durumları kaldıramadığı için isyan noktasına gelip de kendi işini kurmak isteyen insanlar arasından neredeyse hiçbir başarıya ulaşan kişiyi göremedim, en azından tanıdıklarım arasındaki durum budur. Özel sektörde emeğinin çok altına maaş alıp da patronu zengin ediyor olmak çok can sıkıcı bir durum ama bütün birikimini ve kariyerini ortaya koyup da istifa edip kendi işini kurma riskini almak açıkçası öyle kolay verilebilecek bir karar değil. Sizlerden kendi fikir ve deneyimlerinizi duymak isterim, hatta mümkünse bizzat kendi deneyimlerinizi çünkü arkadaşımın arkadaşı efsaneleri genelde yalan oluyor.

sco

31.08.2019 08:58

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 6 Nisan 2022 06:31
    8

    konu zamanlamayla çok alakalı. eğer dipteyseniz, borçlarınızı zaten ödeyemiyorsanız ve birikiminiz de yoksa sırf canınıza tak etti diye istifa edip krediyle iş kurmaya çalışmak başarıya ulaşması çok zor bir girişim olur ve bir sonraki iş arayışınız daha zor şartlarda ve daha kötüsüne razı olarak olabilir. bu yüzden doğru zamanda fırsat kollayarak ve altınıza da çarpmamak için birikim yastığı koyarak olursa en doğrusu olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İstifa edip kendi işini kurmak mantıklı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.