5.00 / 1 oy

Instagram'da kaç takipçiye sahip olmak para kazandırır

Instagram'da fenomen olmak ve yüksek takipçi sayısı sayesinde para kazanmak isteyen insanlar arasında inanılmaz bir rekabet var. Birçoğu tek kriterin takipçi sayıları olduğunu düşünüyor ve bu amaçla gerçek olmayan instagram hesapları satın alarak 5-10 gönderi ile on binlerce takipçiye sahip gibi bir de kendini tanınmış kişi olarak ifade ediyor :) Bir kısım insanlar ise story'lerde etik olmayan paylaşımlar yaparak takipçi sayılarını artırmaya çalışıyorlar. Eğer instagram kullanırken amaç bir markanın sponsoru olarak gönderi ile para kazanmak ise kötü bir haberim var, markalar için takipçi sayıları o kadar da önemli değildir. Önemli olan temel iki faktör: 

- Markayı temsil edebilecek bir hesap olması

- Etkileşim sayısının yüksek olmasıdır.

Yani sanmayın ki 100.000 takipçiye ne pahasına olursa olsun ulaştığınızda firmalar size her bir gönderi için 1000 TL verebilmek için sıraya girecekler.

Örneğin sınırlı sayıda takipçi kitlesi (fotoğrafçılık ya da steak hazırlamak) olan çeşitli alanlarda hiç de öyle yüz binlerce takipçisi olmayan çok hesap, konusunda çok iyi olduğu ve youtube hesabında da çok güzel paylaşımlar yapabildiği için sponsorluklar alabiliyor. Bu konularda gerçekten uzman olabilecek ve sosyal medyadan kendini paylaşmak isteyen çok az sayıda kişi olduğu için o sektörlerde üretim yapan firmalar bu kişilere sponsor (hatta mümkünse tek sponsor) olabilmek için sıraya giriyorlar. Ama gerçek olmayan takipçilerden oluşan varoş bir hesaba sizin kendi firmanız olsa reklam verir miydiniz bunu bir düşünün.

Advertiser Guy

20.04.2020 10:02

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram'da kaç takipçiye sahip olmak para kazandırır

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.