5.00 / 1 oy

Maillerde CC ve BCC Kullanımları ve Anlamları

Maillerde 3 adet gönderim seçeneği vardır:

To: (Kime)

CC:

BCC:

mail to cc bcc

To: Kime mail göndermek istediğinizi yazdığınız alandır. Eğer bir ya da birden çok kişiye doğrudan mail atmak istiyorsanız To seçeneğini kullanmalısınız.

CC: (Carbon Copy) Eğer bir ya da birden çok kişiye mail atıyorsanız, sadece yazışmalar hakkında bilgilendirmek için konu ile ilişkili kişileri de mail yazışmalarına dahil etmek istediğinizde CC seçeneğini kullanmalısınız. Bu sayede mail yazışmalarında cc olduğunu gören kişiler, dolaylı olarak yazışmanın içerisinde olduklarını anlayabilirler.

BCC: (Blind Carbon Copy) Eğer bir mail gönderirken maili alanların göremeyecekleri şekilde maili başka adreslere de göndermek isterseniz BCC seçeneğini kullanmalısınız. BCC olarak eklenmiş mail adresleri, o maili alanlar tarafından görülmezler. Eskiden toplu mail atarken maili alan kişilerin birbirlerini görememeleri için de BCC ile gönderim yapma tekniği kullanılırdı.

Öz Hakiki Bumblebee

20.04.2020 16:00

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Maillerde CC ve BCC Kullanımları ve Anlamları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.