5.00 / 1 oy

ikiz villa nedir?

Bu tabiri ilk kez gördüğümde bir ev nasıl ikiz olabilir diye bir süre düşündüm ve sonra ilandaki görsellere bakınca jeton düştü. Bitiş nizam, duvarların birisi ortal olacak şekilde bir yandaki evin diğer yandaki ev (bu evlere villa formatında bu arada) ile aynı ya da ters simetrik olmasına ikiz villa adı veriliyormuş.

Bana sorarsanız eğer diğer ikiz villada oturan kişi ya da aile de kendi ailenizden birisi olursa mükemmel bir düzen, çünkü hem gürültü yapamama ya da şikayet gibi bir durum olmaz. Hem bahçelerinizin arasına çit çekmez ve ortak kullanırsınız ve daha büyük bir bahçeniz olmuş olur. Hem güvenlik sorununu tek hamlede çözersiniz, hem de olası bir durumda hemen bitişikte yardım edecek birisi olduğunu bilirseniz daha güvende hissedersiniz. Ama bir de yandaki bitişik villada hiç anlaşamadığınız bir komşunun oturması senaryosu var ki bu sefer yapılan mangalın dumanından tutun da ses sisteminin gürültüsüne kadar her şey ciddi problem olabilir. Sonuç olarak apartmandaki müşterek yaşamdan kaçıp da ikiz villa almaya birikimlerinizi harcayacaksanız en önemli parametrelerden birisi, bitişikteki komşunuz olabilir.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Dört katlı villaya ne isim verilir?

bkz: Forleks Villa Nedir?

bkz: Villa ile Müstakil Ev arasındaki fark nedir?

bkz: Access Point Nedir ve Çok Katlı Villa İçin Nasıl Kullanılmalıdır?

bkz: Ankara'nın Hangi İlçesinden Yatırımlık Ev Alınabilir?

bkz: Yatırım olarak kredi ile ev alıp kiraya vermek mantıklı mı?

marcos

12.04.2021 10:48

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 26 Haziran 2022 11:02
    0

    aile bireyleri ile sahip olunacak ikiz villalar yemek paylaşımı ve çocuk bakım yardımı gibi konularda çok faydalı olabilir ama geçinemeyeceğiniz bir aile ile yan yana komşu olmak da bir o kadar azap olabilir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
ikiz villa nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.