5.00 / 1 oy

Forleks Villa Nedir?

İnternette konut alım satımı sitelerinde biraz zaman geçiribce daha önce hiç duymadığım bazı bilgileri de görmüş oldum, dün Villa ile Müstakil Ev arasındaki fark nedir? sorusunu sormuştum, bugün forleks villanın ne olduğunu hiç sormadan kendim söyleyeyim istedim.

Önden bilgisini vereyim, sonra da bilgi hakkında hatalı olan şeylerden biraz bahsedeyim. Sahibinden gibi konut satış ve kiralama sitelerinde dört katlı villalara forleks villa diyorlar. Bize özgü olan dubleks (iki katlı villa) ve tribleks (üç katlı villa) gibi bize özgü bir yarı Türkçe yarı İngilizce bir terim yani. Fourleks olsa gene bir derece ama dört anlamındaki four da olmuş size for.

Peki olması gereken ya da yurt dışında kullanılan terim nedir diye soracak olursanız quadruplex olması gerekirdi, dolayısıyla aslında kat kat isimlerin doğrusunu yazmamız gerekirse:

2 katlı villa = dublex (duplex)

3 katlı villa = triplex

4 katlı villa = quadruplex

Edit: bkz Dört katlı villaya ne isim verilir?

bumerang

22.12.2020 11:13

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Haziran 2022 15:17
    0

    4 katlı villayı ısıtmak için harcanması gereken doğalgazı düşündükçe benim gibi hayal kurmayı bile beceremeyenlere dert olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Forleks Villa Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.