5.00 / 1 oy

Dört katlı villaya ne isim verilir?

Aslında bu sorunun yanıtını az önce Forleks Villa Nedir? yazısında verdim ve kendimize özgü yaptığımız çevirilerin doğrusundan da bahsettim. İnternette konut alım satımı yapılabilen sitelerde (sahibinden gibi) biraz zaman geçirince bilmediğim bir çok terimi ve bildiğimi sandığım bir çok bilginin de aslında bildiğimden daha detaylı olduğunu görmüş oldum. Konu hakkında sorduğum benzer bir soru hakkında da bkz: Villa ile Müstakil Ev arasındaki fark nedir?. Bu literatürü üreten siteler midir, emlakçılar mıdır yoksa ilan açıklamalarını yazan satıcılar mıdır bilemiyorum ama kendi literatürümüzü bir şekilde dünyadan bağımsız olarak ürettiğimiz kesin.

Dört katlı villa arıyorsanız ve arama terimi olarak ne kullanmanız gerektiğini bulamıyorsanız Türkçe konut alım satımı yapılan sitelerde dört katlı evlere forleks villa adı veriliyor. Ama yurt dışında (örneğin airbnb gibi) sitelerde ise dört katlı evlere quadruplex adı veriliyor. Hangi mecrada ve hangi dilde villa aradığınıza bağlı olarak bu iki anahtar kelimeden birisini kullanarak 4 katlı villaları filtreleyebilirsiniz.

bumerang

22.12.2020 11:27

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dört katlı villaya ne isim verilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.