5.00 / 1 oy

Haluk Bilginer'in Ödül Aldığı Dizi Hangisi?

Google'da Haluk Bilginer araması yaptığınızda en çok yapılan arama terimleri neticesinde oluşmuş olan Haluk Bilginer'in Oscar filmi aramaları çıkıyor. Ben de bu yanlışı düzeltmek ve Haluk Bilginer'in hem almış olduğu ödül, hem de hangi dizi ile (film değil) bu ödülü almaya hak kazanmış olduğunu paylaşmak amacıyla bu başlığı açtım.

haluk bilginer oscar

Haluk Bilginer, Amerika Birleşik Devletleri dışında dışında hazırlanan yapımlara verilen ödüllerden Uluslararası Emmy Ödülleri'nde 2019 yılında Şahsiyet dizisindeki Agâh Beyoğlu rolü ile en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır. Şahsiyet dizisini izlemek için bkz: Şahsiyet dizisi nereden izlenebilir? Amazon'da Puhu TV'de Netflix'te var mı?.

Haluk Bilginer, yaşamının her dönemini üretken ve gündemde geçirmiş bir sanatçımız olarak tüm oyuncularımız tarafından örnek alınması gereken aktörlerimizden birisi. Haluk Bilginer'in yakın zamanda rol aldığı Azizler ve 9 Kere Leyla filmleri ile gündeme gelmişti. Her ne kadar 9 Kere Leyla filmi çok eleştirilmiş olsa da Azizler filmi, Türk sinema tarihinin yakın zamanının en başarılı filmlerinden birisi diye düşünüyorum.

bkz: Azizler Filminin Sonunun Açıklaması ve Sorular

bkz: Azizler Filmi ne zaman nereden izlenebilir?

bkz: IMDB'deki En Yüksek Puanlı Türk Filmleri Hangileridir?

bkz: 50 Kere İzlemenize Rağmen Bıkmadığınız Türk Filmleri Hangileri?

bkz: Gelmiş geçmiş en efsane Türk filmi hangisi?

TülayGeriDöndü

10.02.2021 09:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Haluk Bilginer'in Ödül Aldığı Dizi Hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.