5.00 / 1 oy

Azizler Filminin Sonunun Açıklaması ve Sorular

Azizler filmini (bkz: Azizler Filmi ne zaman nereden izlenebilir?) yeni izlemiş ve oldukça da beğenmiş birisi olarak sıcağı sıcağına anlamadığım yerleri sormak istiyorum. Filmi izlemeyenler spoiler içereceği için sorularımı okumazsa kendileri için daha iyi olur.

--Spoiler--

1. Filmin adının azizler olması filmin sonunda gördüğümüz klasör adından mı geliyor yoksa filmde yalnızlık hikayelerini izlediğimiz üç karakter de birer Aziz miydi? (Engin Günaydın - Aziz, Haluk Bilginer - Erbil, Öner Erkan - Alp)

2. Kamuran nasıl oldu da Vildan'a da göründü, Erbil hayal görmüyor muydu yani onca zaman?

3. Alp'in bunca zaman amacı Aziz'i fotomontaj ile başını ya da gövdesini başka kişilere yerleştirmek miydi?

Not: Filmde inanılmaz güldüğüm iki yer vardı ve sırf bu iki sahne için bile film izlemeye değer. Birincisi Burcu'nun (İrem Sak) malum kolye sorgusu sahneleri, ikincisi ise çocuğun dayım dayım dayım dayım sayıklama sahnesi :)

--Spoiler--

miyade09

23.01.2021 01:12

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 29 Kasım 2021 07:20
    3

    filmden geriye Aziz karakterinden çok filmdeki çocuk kaldı. dayım dayım dayım dayım dayım dayım deyişini hatırladıkça olduk olmadık yerlerde gülme geliyor :)

  • 28 Nisan 2022 04:14
    0

    bu konseptte ve kalitede daha fazla yerli film çekilse keşke

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Azizler Filminin Sonunun Açıklaması ve Sorular

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.