5.00 / 1 oy

Halı altı ısıtma ürünü kullananlar ve yorumları

Sitede halı altı ısıtıcılarla ilgili bir başlık bulamadığım için yeni bir başlık açarak kendi deneyimlerimi paylaşmak ve insanların da yorumlarını yazabilecekleri bir başlık eklemek istedim.

Ayağı sıcak tutmak ile ilgili söylenmiş atasözleri bile var, havalar soğumaya başlayınca ayak altı için bir ısıtma ürünü almak yerine merak ettiğim halı altı ısıtıcılardan bir tane sipariş verdim. Açıkçası beklentim, halının üzerindeyken yerden ısıtmalı evlerde olduğu gibi hep sıcak olacak bir alandı. Açıkçası bir süre zaman geçtikten sonra bu gerçekleşiyor, ama halı ısınıncaya kadar 2 saat geçmesi gerekiyor. 2 saat de elektrik çeken bir aletin verimliliği doğal olarak tartışma konusu.

Kısaca ben aldığım ürünü geri gönderdim, bunun sebebi ise elektrik tüketimi ve ısınma etkisini çok geç göstermesi oldu. Güzel kısmı ise halı bir kere ısındıktan sonra bir süre sıcak kalıyor ve soğuyuncaya kadar da idare eder bir ısınma sağlıyor. Termostatlı ürünleri belki gün boyu kullanmak, soğuktan ısıtma süresini her seferinde yaşamamak için anlamlı olabilir ama sonuç olarak yine verimli bir ısınma ürünü olmadığına kendi adıma kanaat getirmiş bulunuyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Yere koyup ayak ısıtmak için ısıtıcı tavsiyesi

bkz: Tek odayı ısıtmak için klima mı ufo mu almak daha mantıklı?

bkz: Elektrikli battaniye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

bkz: Fırın fanı çalışıyor ama ısıtmıyor nasıl çözülür?

bkz: Evimizin bir odasını airbnb'den kiralasak nasıl olur?

bkz: Eşyalı evi kiraya verirken senet almak gerekir mi?

elanvital

11.10.2021 15:27

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 2 Aralık 2021 02:30
    1

    şu yerden ısıtma teknolojileri artık yeni yapılarda standart olsa da odaların sadece belirli bölgelerinden kalorifer ile ısınmaya çalışma ve hava alma çileleri de kalıcı olarak sona erse keşke. halı altı ısıtma da fiyasko bu arada, aldım ve ertesi gün iade ettim.

  • 2 Aralık 2021 09:45
    1

    bu sefer de taşların altındaki ısıtma elemanlarında bir arıza olsa gider borularının tamirinde olduğu gibi zemin taşlarının kırılması gerekmeyecek mi? bence her şey bozulacağı için en kolay tamir edilebilen teknoloji standart olarak kalmalıdır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Halı altı ısıtma ürünü kullananlar ve yorumları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.