5.00 / 1 oy

Eşyalı evi kiraya verirken senet almak gerekir mi?

Ev sahibi ile kiracı arasında taşınmazların zedelenmesi ile ilgili olarak bir depozito bedeli oluyor, bu depozito bedeli de genellikle bir kira bedeli kadar oluyor ve eve taşınmadan önce ilk kira ile birlikte veriliyor. Peki mobilyalı ve eşyalı (buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon,  bulaşık makinesi, elektrikli süpürge, ütü, çamaşır askısı, koltuk, yatak falan derken 10.000 - 30.000 TL arası bir bedel) olarak kiraya verilen evlerde bu eşyaların zedelenmesi ya da çalınmasına karşın nasıl bir koruma yapmak gerekiyor? Senet alınması konusunda kimle konuştuysam hemfkir ama bu sefer de kiracılar haklı olarak bu rakamlarda senetlere imza armak istemiyorlar. Nedir bu işin çözümü?

baal

16.09.2019 06:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Kasım 2019 17:36
    8

    Kesinlikle senet almalısınız. her ne kadar depozito alsanız da ki bu genelde bir aylık kiraya karşılık geliyor, kiracının yapmış olduğu hasarı muhtemelen karşılamayacaktır. Ayrıca senet kiracıyı biraz korkutacağı için evinize ve eşyalarınıza daha özenli davranacağını düşündürerek içinizi de rahatlatacaktır. Fakat ev kiralarında senet bazında çalışmayan şehirlerde ne yazık ki senete imza atacak kiracı bulmak oldukça zor olacaktır. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Eşyalı evi kiraya verirken senet almak gerekir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.