5.00 / 1 oy

Elektrikli battaniye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Kürel ısınmanın getirdiği mevsimlerde yaşanan anormallikler sonucu kışı Ocak ayının sonlarına doğru iliklerimize kadar hissettiğimiz şu günlerde art arda gelen doğalgaz ve elektrik zamları ve elbette Covid-19 salgınının getirdiği ekstra maliyetler vatandaşı iyice geçim sıkıntısına sokmuş durumda. Dolayısıyla öğrencisinden, tek başına yaşayan kişilere, kıyı kesiminde yaşayan kişilerden doğunun ücra köşesinde yaşayanlarına kadar birçok aile bu soğuk günlerde elektrikli battaniye sayesinde hem ısınıyor hem de elektrikli battaniye yüzünden tehlikeli durumlar ile yüz yüze kalmak zorunda kalıyor. 

Doğru kullanıldığı, kullanım talimatlarını harfi  harfine uyulduğu takdirde hem soğuktan koruyacağını, hem soğuk kaynaklı hastalanmayı engelleyeceği hem de ısınma maliyetlerini azaltacağını düşünüyorum. 

Elektrikli battaniyeyi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve önemli hususlar:  

 * Elektrikli battaniyeyi yatağa gitmeden 20 dakika ya da yarım saat öncesinde çalıştırmaya başlayın ve yatağa gireceğiniz sırada kapatın fişini de prizden çekin. 

 * Çalışırken kullanılması, ya da yakınında olunması durumunda elektrikli battaniyenin yaydığı manyetik dalgalar sağlığa zararlı olabilir. Bu sebeple mümkün mertebe battaniyenin siz yatağa gitmeden yatağı ısıtmış olmasına dikkat edin. 

 * Elektrikli battaniyenin fişi prize uzanmıyorsa dahi kesinlikle çoğaltıcı kullanmayın. 

 * Elektrikli battaniyenin içierisindeki rezistans her ne kadar korunaklı olsa da zamanla eskiyebilir ya da başka bir hata olabilir dolayısıyla kesinlikle battaniye silinmemelidir. 

 * Aklı ermeyenler ya da çocukların tek başlarına ya da yanlarında yetişkin dahi olsa kullanması için uygun değildir çünkü yatarken altını ıslatmaları ya da battaniye çalışır durumdayken üzerine su, süt benzeri sıvı dökmeleri muhtemeldir. 
 


 

ilayda

21.01.2021 23:22

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 4 Ocak 2022 18:15
    0

    özellikle son zamlardan sonra fişe takmamaya özen gösterin, durduk yere faturanıza basamak eklenmesin ondan sonra

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Elektrikli battaniye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.