5.00 / 1 oy

Kapatılan şirketin devam eden sözleşme taahhütleri ne olur?

Diyelim ki 5 yıl hizmet almak üzere anlaştığım bir şirket var ya da bir yazılım şirketinden peşin ödeme yaparak satın aldığım ve 5 yıl boyunca destek almak üzere taahhüt aldığım bir ürün var. Şirketin iflas etmesi ya da ortakları tarafından kapatılması durumunda sözleşmelerden doğan sözlerin geçerlilikleri ne oluyor? Ortada ilgili tüzel kişilik kalmamış olduğu için tüm sözleşmeler geçerliliklerini yitirmiş mi oluyor yoksa firma ilgili taahhütlerden doğan mesuliyetini kalan zaman kadar iade mi ediyor? İflas eden bir firmadan parasal olarak bir iade almanın mümkün olmadığının farkındayım ama uzun yıllar hizmet etmeyi taahhüt ederek peşin ödeme alan her şirket de o zaman iflas ettik deyip taahhütlerini yerine getirmezlerse dava açarak hak iddia edilebilir mi?

Söz gelimi internette 5 yıl garanti sözü vererek e-ticaret internet sitesi satmakta olan çok sayıda firma var, bir çoğu da yeni kurulmuş firmalar. Bu firmalara şimdi peşin ödeme yaparak hizmet satın alsam ve seneye iflas ettik biz şirketi kapattık deseler hakkımı nasıl arayabilirim ve kanuni olarak bu sözleşmelerin bir yaptırımı olur mu?

gamaro

28.05.2020 17:15

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kapatılan şirketin devam eden sözleşme taahhütleri ne olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.