5.00 / 1 oy

Pırasayı Sevdirebilecek Yemek Tarifi Önerisi

Sevilmeyen sebzeler olarak bilinen bamya, enginar, kereviz ve kabakla aramı bayağı düzelttim ama pırasayı bir türlü sevemedim gitti. Faydaları ve dengeli beslenme programlarında her bir sebzenin önemi düşünüldüğünde pırasayı da severek yiyebilmek istiyorum ama bir türlü geçmiyor. Üzerine sarımsaklı yoğurt basarak tadını örtmek ve bu şekilde zorla yemeye çalışmak yerine pırasa ile yapılan ve pırasayı lezzetli bir hale getiren bir yemek tarifi arıyorum.

Örneğin kabak da yiyemezdim ama sitede bir yazarın paylaştığı kabak çitmesi (bkz. Kabak Çitmesi Tarifi) tarifinden sonra kabağı severek yemeye başladım. Kabak soğan ve salçayla pişince oldukça lezzetli oluyormuş ve baharatlarla da süsleyince yemek isteyeceğiniz ve sık sık yapacağınız bir yemeğe dönüşebiliyormuş. Benzer bir muciza tarifi pırasa ile de verebilecek olan kimse var mı aramızda?

acrylonitrile

15.09.2020 10:50

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pırasayı Sevdirebilecek Yemek Tarifi Önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.