5.00 / 1 oy

Viski kokteyli tavsiyeleri

Viski kokteyli konusunda çok yeniyim, bunda single malt viskileri daha çok seviyor olmamın ve single malt viskilere de herhangi bir ilave yapılmasına karşı olmamın haliyle etkisi büyüktür. Ancak blended viskiler ile yeni yeni viski kokteyli hazırlama denemelerine başlamış birisi olarak viskinin tadını ve aromasını sevip de sert olduğu için içemeyen arkadaşlara viski kokteyli tavsiyeleri vermek istiyorum. Sitede viskiler konusunda paylaştığım yazılardan bazılarının da bağlantılarını aşağıya ekliyorum.

bkz: Fiyat Performans Oranı En İyi Viskiler

bkz: Tüm popüler viskiler ile resimleri özellikleri ve fiyatları

bkz: Viski için meze önerileri

bkz: Viski nasıl üretilir?

bkz: Single malt viskiye su konur mu?

bkz: Boş viski şişesi ile üretilebilecek aksesuarlar

Öncelikle kokteyli hazırladığınız viskinin de tadı üzerinde beklendiği gibi çok büyük bir etkisi oluyor. Örneğin red label'ı değerlendirmek için viski kokteyli hazırlamak mantıklı oluyor ama black label ile hazırladığınız kokteylin daha lezzetli olduğunu fark edince bu sefer black label'ı kokteyl içip kıyıp da kullansam mı yoksa buzla mı içsem ikilemine düşebiliyorsunuz :) Şimdilik lagavulin ya da talisler gibi sevdiğim single malt'lar ile deneyemedim ama zaman içerisinde belki bu viskilere de bakabilirim. Bazı tariflerde ise doğrudan bourbon viski kullanmak gerekiyor.

Viski için başlangıç aşamasında deneyebileceğiniz ve az malzeme ile hazırlayabileceğiniz birkaç kokteyl tarifi ile başlayalım.

Whisky Smash

- Bir bardağın dibine salatalık (yarım salatalık yeterli) ve 4-5 dal taze naneyi karıştırarak ekleyin

- Viskiyi bardağa ekleyin

- Bardağa buz ekleyin

- Yarım limonu ince dilimler halinde kesin ve süsleme için kullanın

 

Highball

- Uzunca bir bardağa buz ekleyin

- Bardağa viskiyi ekleyin

- Üzerine soda ekleyerek karıştırın

- Üzerine limon ekleyerek süsleyin

kobra

28.03.2021 21:31

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Viski kokteyli tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.