5.00 / 1 oy

Modemde Mesh Nedir?

Teknoloji ile aram bence çok iyidir ama sürekli olarak teknolojinin gerisinde kaldığımı, yeni bir cihaz alacakken forumları okuduğumda farkediyorum :) Almayı düşündüğüm bir modem hakkındaki yazışmaları okurken mesh atmak ya da mesh desteği gibi ifadeleri ardı ardına görüp de kimseye bu mesh'in ne olduğunu soramayınca ileride benim durumuma düşmesi muhtemel arkadaşlar için çok kısa olarak mesh'in ne olduğunu yazmak istedim.

Diyelim ki 3+1 bir eviniz var ve evinizin giriş kısmına bir adet modem koydunuz. Modemin kablosuz olarak yaydığı internet 2. odaya kadar azalarak gidiyor ve 3. odaya hiç ulaşamadan çekmez duruma geliyorsa yapmanız gereken şey, kablosuz internetin iyi çekiyor olduğu bir noktaya sinyal tekrarlayıcı koymaktır. İşte bu işleme de mesh atmak ya da mesh eklemek diyorlarmış. Yani evde zaten bir modem ya da router varsa yeni aldığınız router'ı access point olarak kullanabilme özelliğine de mesh olarak kullanılabiliyor olmak diyorlar.

Başka bir yazar da benzer şekilde ifade etmiş: Access Point Nedir ve Çok Katlı Villa İçin Nasıl Kullanılmalıdır?

ultrack

28.09.2020 15:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Modemde Mesh Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.