5.00 / 1 oy

Bulaşık makinesi nasıl kurulur?

Bugünkü sorularımda da (bkz: Hesaplı ve kaliteli bulaşık makinesi tavsiyesi) görülebileceği gibi günün yarısından çoğu bulaşık makinesi onarımı, seçimi ve kurulumu videoları izleyerek geçti. Kapanışı da bari faydalı birkaç bilgi vererek yapayım istedim.

Bulaşık makinesi, benim için hep arka tarafında ne olup bittiğini bilmediğim için gizemli bir elektronik alet olmuştur. Bugün çok sayıda video izledikten sonra ise artık teorik olarak bir bulaşık makinesini kurabilir duruma geldim. Bu soru başlığında da soru sormak yerine bir bulaşık makinesinin kurulumunun aşamalarını ve bağlantılarını yazarak faydalı bir içerik üretmek istedim.

Bulaşık makinesi kurulumu yapmak için gerekli malzemeler:

- Bulaşık makinesi konan yerlerde zaten lavabo yakınında oldukları için bulaşık makinesi su girişi ve pis su gideri oluyor. Ek olarak elektrik hattı gerekli.

 

Bulaşık makinesi kurulumu adımları:

- Makinenin su borusunu musluğa bağlayın ve diğer ucunu da makinenin su girişine bağlayın

- Bulaşık makinesinin pis su gider borusunu da gider için ayrılan ve genellikle lavabonun altında yer alan gidere bağlayın

- Bulaşık makinesini fişe takın

Not: makinenin tuz bölmesine su ve tuz eklenmesi gibi işlemler makineden makineye değişiklik gösterdiği için diğer prosedürleri yazmıyorum.

Not 2: Yeni bir bulaşık makinesi satın aldığınızda garantinin geçerli olması için kurulumun servis tarafından yapılası gerekir, bu bilgiler sadece genel kültür olarak verilmiştir.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Kablonet kurulumu ne kadar sürüyor?

bkz: Toyota Corolla Android Auto Kurulumu Nasıl Yapılır?

bkz: Sony Ses Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

bkz: Rattan mobilya alırken nelere dikkat etmek gerekir?

bkz: Joom Kargoları Hangi Kargo Şirketi ile Gönderiyor?

bkz: Amazon'da taksitli alışveriş yapabilmek için sepet tutarı nedir?

esmersu

25.06.2021 22:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bulaşık makinesi nasıl kurulur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.