5.00 / 1 oy

Sony Ses Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Evde uzun zamandır sorunsuz olarak kullanmakta olduğumuz Sony 5+1 ses sistemini (eski bir model ama dönemin çok pahalı bir modeliydi) evde boya yapılacağı için söktükten sonra tekrar bağlamaya çalıştığımda ses alamadım. Ses sisteminin arka tarafındaki kabloları Front, Center ve Surround olacak şekilde kablolarını teker teker tespit ederek taktım (burada henüz takmayı tamamlamamıştım) ama halen ses alamıyorum. Tv'den ve TV üzerinden Playstation oyun konsolu ile kullanmaktayım. Sizce problem ne olabilir?

Not: Diğer tarafında da kablo girişleri var ama o alana uygun bir kablo bulamadığım için (ortada fazla bir kablo yok) diğer tarafın fotoğrafını çekmedim.

sony ses sistemi kablolama

Edit: Çözdüm, sormazlar mı hani bu sistemi televizyona bağlayan kablo diye :) Dijital ses kablosunu da diğer tarafa taktıktan sonra ve subwoofer için gelen bir kabloyu da out kısmına taktıktan sonra bağlantı sorunsuz olarak sağlandı, belki benim gibi bu kadar çok kablo arasında kaybolan kişilere rehber olur diye soruyu kaldırmıyorum.

kaantuna

20.06.2020 22:56

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 18 Ağustos 2022 02:52
    2

    cihaz baya bir eski sanırım, ama mantık olarak yine de aynı. ses sisteminizin her bir elemanı (front - center - surround) (in - merkez - çevre) için sağ ve sol olmak üzere birer giriş var. speakar'ları yerleştirdikten sonra sadece doğru yerlere kabloyu yerleştirmeniz gerekiyor o kadar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sony Ses Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.