5.00 / 1 oy

Biscuit Joiner Nedir ve Nereden Satın Alınabilir?

Biscuit Joiner, ahşap hobileri ile ilgilenen (woodworking) ve yabancı youtube kanallarını takip eden arkadaşların daha önce gördüklerini tahmin ettiğim bir alet. Bizde kavela kullanılarak içten ve gizli şekilde ahşaplar birbirlerine bağlanabiliyorken Biscuit Joiner cihazı ve bisküvi şekline benzeyen kendi ahşap parçaları ile bu işlem yapılmaktadır.

Biscuit Joiner maalesef bizde kullanılmıyor, sipariş verebileceğiniz bir yer yok ama yurt dışından satın alsanız da birleştirme parçaları (bisküvi diyelim) bizde satılmadığı için yine gönül rahatlığı ile kullanamazsınız.

Belki bu yazıyı bir girişimci ve bayilik almak isteyen birisi görür de yurt dışında popüler olan ama Türkiye'de olmayan aletlerden birisinin distribütörlüğünü almak isterse diye yazıyorum. Kavela kullanmaktan çok daha pratik ve farklı açılarla birleştirme olanağına da sahip olduğu için daha kullanışlı bir elektrikli el aleti. Ayrıca ufak bir oynama çapı da bıraktığı için kavelada karşılıklı denk getirmek için çok çaba sarf ettiğiniz ahşapları Biscuit Joiner ile rahatça hizalayabiliyorsunuz.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Ahşap Oymacılığı İçin Hesaplı Iskarpela Seti Tavsiyesi

bkz: Ahşap Frezesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

bkz: Selülozik Vernik ile Ahşap Malzeme Sudan ve Güneşten Korunabilir mi?

bkz: Ahşap mobilya yapımı için tutkal tavsiyesi

bkz: Bosch Temiz Ahşap Kesimi için Dekupaj Testere Ucu Tavsiyesi

bkz: Hesaplı ve Kaliteli Dekupaj Testere Tavsiyesi

famous

06.04.2021 01:46

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Nisan 2021 09:28
    13

    yok değil aslında var, zıvana makinesi, yassı dübel frezesi ya da bisküvi kavela olarak internette arama yaparsanız çok seçenek olmasa da 400-500 TL gibi ücretlere satın alabileceğiniz çok sayıda bisküvi kavela makinesi görebilirsiniz. Bisküvi şeklindeki kavelalar ise internetten 1000 tanesi 200 TL gibi makul ücretlere satılıyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Biscuit Joiner Nedir ve Nereden Satın Alınabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.