5.00 / 1 oy

Balıklara verilebilecek sebzeler nelerdir?

Akvaryum balıklarına doğal yem olarak et dışında sebzelerin verilmesi zaten yıllardır bilinen ve yaygın olarak da yapılan bir uygulama. Salatalıkları çay kaşıklarına batırıp akvaryum dibine batmasını sağlamak ve balıkların salatalıkların iç kısımlarını afiyetle yemelerini izlemek bunlardan birisi. İnce kıyılmış ıspanak da özellikle kabızlığa karşı iyi geldiği bilinen bir diğer sebze yeölemesi uygulaması. İnternetten akvaryum hobisi ile ilgili okuma yapmayı çok seven birisi olarak kim ne yapmış, ne denemiş ve nasıl sonuç almış gibi yazıları okumayı çok severim. Bugün de acaba akvaryuma salatalık ve ıspanak dışında sebze atan var mı diye merak ettim ve biraz okuma yapınca meyve verenlerin bile varlığını görünce şaşırdım. Henüz denememiş olmakla birlikte okuduğum ve olumlu sonuç alındığı yazılan meyve ve sebze takviyeleri şu şekilde:

Kestane, bezelye, mısır, portakal, marul, patates, salatalık, bakla, ıspanak, havuç, patates... Çok tatlı meyveleri veren akvaristler de deneyimlerini yazmışlar ama bu tür meyvelerin suyun kimyasını bozacağını düşündüğüm için vermeyi düşünmüyorum. Ancak yazdığım meyve ve sebzelerin tümünü farklı takvimlerde vermeyi ve olumlu ya da olumsuz sonuçlarını gözlemlemeye çalışacağım. Yazılanlardan ortak kanı, balıkların sindirim sistemlerinin rahatlaması için haftada en az iki defa bu tür sebzelerin verilmeleri gerektiği. Haşlanmış ya da çiğ mi verilmeli ya da tüm mü atmalı kıyıp mı atmalı gibi soruların yanıtlatını da zaman gösterecek. Balık konusunda deneyimli ya da ilgili herkes bu soruya yanıt yazabilir, edindiğimiz bilgileri aktararak çoğaltmış oluruz.

orhan47

27.10.2019 10:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Balıklara verilebilecek sebzeler nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.