5.00 / 1 oy

Binance BUSD Nedir ve USDT ile Arasındaki Fark Nedir?

Kriptopara piyasalarında doları temsil eden ve değeri 1 dolar olarak sabit tutulan stabil coin'ler vardır. Bu coin'lerden bazıları da USDT (Tether), BUSD (Binance USD), USDC (USD Coin), TerraUSD ve DAI gibi coin'lerdir. Tüm bu stabil coin'lerin (stablecoin) piyasa değeri 1 Amerikan dolarına sabittir.

Hangi stablecoin ile işlem yapacağınız ve BUSD ile USDT arasında ne gibi farklar olduğu konusunda ise belirleyici olan unsurlar, denetim ve piyasa derinliğidir.

BUSD stabil coin'i Binance için geliştirilmiş ve Binance platformunda kullanılması durumunda komisyon gibi çeşitli avantajlar sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri bankalarında bire bir USD karşılığı vardır ve New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından onaylanmıştır. USDT ise denetim konusunda BUSD kadar sıkı değildir.

Herhangi bir coin'i dolara çevireceğiniz sırada USDT ya da BUSD seçmenizde (bu yazının yazıldığı tarih itibariyle) herhangi bir risk yoktur, ancak hangi finansal aracı kuruluştan bu işlemi yaptığınıza göre ödeyeceğiniz komisyon tutarları değişiklik gösterebilir.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Binance 10x ne demektir ve nasıl kullanılır?

bkz: Kripto paralarda toplam arz ne anlama gelir?

bkz: HODL Ne Demektir ve Kripto Paralarda Ne Anlama Gelir?

bkz: Kripto para piyasasının güncel toplam değeri nereden görülebilir?

bkz: Teneşir Vade Ne Demektir?

bkz: ytd ne demektir ve yasal bir koruyuculuğu var mıdır?

yemenuss

08.07.2021 12:12

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 5 Mart 2022 01:39
    0

    bunların ikisinin de karşılığı var mıdır peki? olur da çin bir şekilde tukaka olursa busd artık bir şekilde değer kaybedebilir mi mesela?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Binance BUSD Nedir ve USDT ile Arasındaki Fark Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.