5.00 / 1 oy

Biber beyaz çiçek açar mı?

Balkondaki saksılara sürekli olarak yediği meyve ve sebzelerin çekirdeklerini atan birisi olarak her çıkan yeşillikte heyecanlanıyorum. Bir kısmı gerçekten de meyve sebze ağaçları oluyor ama bir kısmının da zaman içerisinde ot olduğu anlaşılıyor. Hangi saksıya ne ektiğini takip etmeyen birisi olarak en azından bir bitkinin gelişinceye kadar ne olduğunu tahmin etme sürecinde heyecanlanmanın keyfini yaşıyorum :)

Birkaç saksıda birden hızla büyüyen ve yapraklarından da ot olmadığını tahmin ettiğim bir bitki var. Önceleri biber olabilir mi diye düşünüyordum, çünkü sanki biber sapı gibi de yapraklarının ucunda yapılanmalar var. Ama bu bitkiler beyaz renkli çiçekler açınca hayatımda hiç çiçek açmış biber görmediğim için kararsızlığa düştüm.

Fotoğrafını şu an yükleyemedim ama ilk fırsatta yükleyeceğim, o zamana kadar sormak istediğim soru acaba biber bitkileri çiçek açar mı ve açarlarsa da bu çiçeklerin rengi beyaz mıdır?

Edit: görsel aşağıda yüklenmiştir.

biber bitkisi çiçeği

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Aura renkleri ve anlamları nelerdir?

bkz: Toprak neden havalandırılır? (toprağı çapalamanın faydaları)

bkz: Balkonda kompost üretimi nasıl yapılır?

bkz: Ahşapta çatlak tamiri nasıl yapılır?

bkz: Saksı toprağına mermer tozu koymak faydalı mıdır?

bkz: Tavan boyası nasıl yapılır?

Aycem Güngör

17.09.2021 10:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Biber beyaz çiçek açar mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.